Co tu się
Seria reportaży Dawida Krawczyka z Głębokiego Południa USA tylko na KrytykaPolityczna.pl.

Dzięki wsparciu czytelników Krytyki Politycznej, nasz reporter Dawid Krawczyk poleciał na Amerykańskie Południe – do Georgii, stanu, w którym urodził się Martin Luther King i odrodził Ku Klux Klan. Jeździł po hrabstwach wokół Atlanty i rozmawiał z ludźmi, którzy dokładnie rok temu, 8 listopada, wybrali Donalda Trumpa na prezydenta. Kim są? Dlaczego bogobojni mieszkańcy południowych wiosek zagłosowali na nowojorskiego biznesmena? Czy Ameryka Trumpa to rzeczywiście spełnienie ich marzeń? Jak wyobrażają sobie przyszłość?

Debbie Dooley. Współzałożycielka Tea Party. Ilustracja Anna Pluta.

Jak nie strzelałem do Kim Dzong Una, czyli witamy w Atlancie!

Dawid Krawczyk wybrał się do miejsc, gdzie na Donalda Trumpa głosowało 80 procent wyborców, by porozmawiać z ich liderami. Czy Ameryka Trumpa to rzeczywiście Ameryka ich marzeń?

Kiedy jechałem na spotkanie z trzema republikankami z Atlanty spodziewałem się wiele, ale nie tego, że będziemy rozmawiać o Beacie Szydło, Jarosławie Kaczyńskim i Różańcu Do Granic.

Rys. Anna Pluta

Armia boga kontra socjalistyczne imperium zła

Reporter Krytyki Politycznej Dawid Krawczyk wybrał się do miejsc, gdzie na Donalda Trumpa głosowało 80 procent wyborców.

Matt pracuje przy kampaniach wyborczych od ponad 10 lat. Naszemu reporterowi opowiedział o wojnie z socjalizmem, wyrecytował fragment Pink Floyd – The Wall i dumnie zaprezentował łuk, którym poluje na jelenie.

3_3 (1)

„Łapać kobiety za cipki? Daj spokój! Każdy mówi takie rzeczy. A kobiety to nie?“

Członkowie Partii Republikańskiej z Georgii zjechali do hotelu Hilton dwadzieścia mil na północny-wschód od Atlanty. Pojechałem tam za nimi chcąc się nauczyć, jak wygrywać wybory.

Jak wyglądają warsztaty dla republikańskich aktywistów w jednym z najbardziej konserwatywnych stanów Ameryki? Nasz reporter wprosił się na takie warsztaty i nauczył się, jak wygrywać wybory.

Modlitwa za Polaka

„Panie, dziękujemy ci za naszego gościa, który przyjechał z Polski, żeby dowiedzieć się, dlaczego Ameryka jest najwspanialszym krajem na świecie”. Ostatni z serii reportaży z Głębokiego Południa USA.

WSPIERAJ KRYTYKĘ POLITYCZNĄ!

Wydajemy lewicową publicystykę. Prowadzimy otwartą debatę. Chcemy żyć w świecie, gdzie szanuje się demokrację i prawa człowieka, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Naszą pracę udostępniamy zawsze za darmo. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich, jak Ty.

WSPIERAM JEDNORAZOWO (PAYPAL):

WSPIERAM CO MIESIĄC (PAYPAL):

PRZELEW TRADYCYJNY: