Świat

Wydarzenia w Charlottesvile są oznaką rosnącego wpływu międzynarodowego nacjonalizmu

Oświadczenie Diem25 w sprawie rasistowskiej demonstracji w Charlottesville i ataku terrorystycznego na przeciwników nacjonalizmu i rasizmu.

Terror zwolenników dominacji białego człowieka w Charlottesvile jest kolejną oznaką rosnącego wpływu nacjonalistycznej międzynarodówki.

Ludzie dążący do hegemonii białego człowieka nieśli pochodnie i skandowali nienawistne hasła przeciwko czarnoskórym, Żydom, imigrantom oraz społeczności LGBTQ. Jeden z nich wjechał samochodem w tłum ludzi – 32-latka została zabita na miejscu a 19 protestujących odniosło obrażenia. Prezydent USA, Donald Trump, zachował się wobec tych zdarzeń haniebnie, wydając oświadczenie potępiające przemoc „z wielu stron”.

Trump ma jednak rację, że jest wiele „stron”: z jednej strony są fanatycy wykrzykujący „hail Trump!”, podżegający do nienawiści i przemocy, z drugiej – są osoby, które nie wyrażają na to zgody; mający odwagę przeciwstawić się rasizmowi. Nadszedł czas, żeby usłyszany został nasz głos – my wiemy, po której stronie stoimy.

W DiEM25 wyrażamy solidarność z kontrprotestującymi i ofiarami tego okrutnego ekstremizmu. Chcemy śmiałego, oddolnego, międzynarodowego multikulturalizmu. Europejczycy muszą włączyć się w międzynarodowy front przeciwko nienawiści i nacjonalizmowi, gdziekolwiek się one pojawiają. Jako DiEM25 stanowczo sprzeciwiamy się każdej formie dyskryminacji, mizantropii i nienawiści.

Tłumaczenie DiEM25 Legionowo.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij