Od pozorowanych reform po brutalne represje, bilans Arabskiej Wiosny po 10 latach wygląda ponuro. Ale nierozwiązany konflikt musi powrócić.

Od pozorowanych reform po brutalne represje, bilans Arabskiej Wiosny po 10 latach wygląda ponuro. Ale nierozwiązany konflikt musi powrócić.
W wybuchach bomb albo od strzału w głowę giną aktywistki, sędziowie, dziennikarki i urzędnicy. To nie przypadkowy terror – to egzekucje.
Talibowie chcą znów rządzić Afganistanem. Na razie negocjują, ale zaczęli już strzelać. Z Kabulu pisze Jagoda Grondecka.
Talibowie pozwolą kobietom głosować – ale nie nad tym, czy muszą wciąż nosić burki. Jagoda Grondecka pisze z Afganistanu.
Burhan nie umie czytać ani pisać, ale żeby ocalić pamięć, buduje ze styropianu makiety zabytków zburzonych przez ISIS w Kurdystanie.
Michał Sutowski rozmawia z Adamem Balcerem.
Na Kaukazie Południowym trwa wojna o terytorium Górskiego Karabachu. Jest to największa eskalacja tego konfliktu od blisko 30 lat. Oto co trzeba wiedzieć o tym konflikcie.
Bejrut to perła Bliskiego Wschodu, ale także ofiara walki o władzę, która stanęła na drodze pokojowi.
Tragedia w Bejrucie jest zarówno symbolem olbrzymich zaniedbań, jak i słabości całego libańskiego systemu państwowego.
Zapowiadana aneksja Zachodniego Brzegu zamyka drogę do rozwiązania dwupaństwowego i do pokoju. Korespondencja Jagody Grondeckiej.
Aneksja Zachodniego Brzegu trwale uniemożliwiłaby powstanie niepodległego państwa palestyńskiego. Dlaczego Izrael akurat teraz decyduje się na taki krok?
Unia protestuje, ale nie ma sprecyzowanego planu na wypadek, jeśli Izrael zgodnie z planem dokona aneksji Zachodniego Brzegu.