UE

Czeska socjaldemokracja na skraju przepaści [ZOBACZ MEMY]

Mianowanie nowego ministra kultury to niby nic takiego. Chyba że żyjesz w Czechach.

Warufakis: Godzina chwały Jeremy’ego Corbyna

Corbyn próbował utrzymać jedność zwaśnionych obozów Partii Pracy – popierającego Brexit i sprzeciwiającego się mu – szukając honorowego kompromisu.

Cypr: jedna wyspa, dwa bieguny

Południowa część Cypru to państwo członkowskie Unii Europejskiej. Część północna jest państwem nieuznanym. Oficjalnie jej nie ma.Julia Aleksiejewa

Przyjazny świat na molo Matejuška [pocztówka z Chorwacji]

Miasto, które ma służyć tylko turystom, wypycha własnych mieszkańców na molo. Tu mają swój kawałek autonomii.Charlie Ebert
Sebastian Kurz i Wladimir Putin. Fot. Kremlin.ru

Kompromitujące taśmy obalają rządy, ale nie zmieniają polityki

Nawet olbrzymie skandale, które prowadzą do upadku rządu, rezygnacji wicekanclerza i ujawnienia korupcji na wielką skalę, mogą w efekcie nie doprowadzić do żadnej zmiany.Ruth Wodak

Kiedy solidarność jest przestępstwem

Co szósta osoba próbująca przekroczyć Morze Śródziemne ginie. A ludzi, którzy wyławiają rozbitków, Europa stawia przed sądem.

Gordon Brown: Zmierzch brytyjskiej soft power?

Boris Johnson już wie, co zrobić, by odebrać Wielkiej Brytanii jakiekolwiek wpływy i znaczenie na arenie międzynarodowej – pisze były premier Gordon Brown.

wybory-europarlament-19

Lewica musi wrócić do korzeni

W nowym Parlamencie Europejskim podwoiła się liczba posłów, którzy będą się sprzeciwiać prawom kobiet, edukacji seksualnej, konwencji antyprzemocowej czy prawom osób nieheteronormatywnych.

Zielona fala w Niemczech

W Brukseli przed niemieckimi Zielonymi świetlana przyszłość. Większym wyzwaniem będą dla nich kolejne wybory do Bundestagu.

Boris Johnson

Ostatni premier Zjednoczonego Królestwa

– Jest wielce prawdopodobne, że Boris Johnson zostanie nowym premierem Zjednoczonego Królestwa. Jeśli tak się stanie, to może być także ostatnim – pisze Dawn Foster.