Podcasty

Czy USA podzielą Europę? [podcast]

O złudzeniach stojących za wizytą wiceprezydenta Mike'a Pence'a w Polsce rozmawiają Radosław Korzycki, Adam Ostolski i Mateusz Luft.

Stany Zjednoczone przez dekady aktywnie wspierały procesy integracyjne i rozwój demokracji w Europie. Jak jednak z nostalgią wspominał 1 września w Warszawie prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, „wiele z tego dzisiaj nie wydaje się już oczywiste”. Dziś USA wspierają brexit, wszczynają wojny handlowe wymierzone w niemiecki przemysł, budują na przekór polityce Unii dwustronne relacje z krajami takimi jak Polska.

O złudzeniach stojących za wizytą wiceprezydenta Mike’a Pence’a w Polsce rozmawiają Radosław Korzycki z „Dziennika Gazety Prawnej”, Adam Ostolski i Mateusz Luft.

Fot. Krystian Maj / KPRM

 

**

Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.

Podcast sfinansowany dzięki wpłatom od naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco