Podcasty

Czy USA podzielą Europę? [podcast]

O złudzeniach stojących za wizytą wiceprezydenta Mike'a Pence'a w Polsce rozmawiają Radosław Korzycki, Adam Ostolski i Mateusz Luft.

Stany Zjednoczone przez dekady aktywnie wspierały procesy integracyjne i rozwój demokracji w Europie. Jak jednak z nostalgią wspominał 1 września w Warszawie prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, „wiele z tego dzisiaj nie wydaje się już oczywiste”. Dziś USA wspierają brexit, wszczynają wojny handlowe wymierzone w niemiecki przemysł, budują na przekór polityce Unii dwustronne relacje z krajami takimi jak Polska.

O złudzeniach stojących za wizytą wiceprezydenta Mike’a Pence’a w Polsce rozmawiają Radosław Korzycki z „Dziennika Gazety Prawnej”, Adam Ostolski i Mateusz Luft.

Fot. Krystian Maj / KPRM

 

**

Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.

Podcast sfinansowany dzięki wpłatom od naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij