Informacja dla nowych autorek i autorów.

Zapraszamy do współpracy

Obok tekstów autorek i autorów stale współpracujących z redakcją KrytykaPolityczna.pl chętnie publikujemy teksty osób, których wcześniej nie znaliśmy – zarówno tych z dużym doświadczeniem dziennikarskim i reporterskim, jak i tych, którzy dopiero zaczynają pisać.

Jakie teksty publikujemy

Interesują nas oryginalne teksty publicystyczne i wywiady dotyczące tematyki społecznej, kultury, polityki polskiej i zagranicznej, a zwłaszcza takich tematów, jak: nierówności społeczne, praca i warunki pracy, feminizm i prawa kobiet, prawa człowieka i demokracja, nowe idee społeczne, lewica w Polsce i Europie, internet i polityka sieci, ekologia i klimat, przyroda i prawa zwierząt. Przesłany tekst powinien mieć ok. 5-8 tys. znaków.

Źródła internetowe podlinkuj w hiperłączach, inne dopisz pod tekstem.

Napisz dwa zdania o sobie (raczej o tym, co robisz, a nie, że lubisz koty). Czytelnicy chcą wiedzieć, kto napisał tekst.

Jakich tekstów nie publikujemy

Artykułów naukowych, prac licencjackich i magisterskich czy rozdziałów z nich. Akademickie rozprawy lepiej pasują do branżowego obiegu akademickiego.

Prac zaliczeniowych ze studiów. Jeśli uważacie, że temat, jaki w pracach podjęliście, jest ciekawy i ma potencjał publicystyczny, przeróbcie go od razu na tekst.

Jesteśmy magazynem o określonej progresywnej wrażliwości, więc nie przesyłajcie nam tekstów seksistowskich, homofobicznych czy jakkolwiek dyskryminujących.

Jak przekazać nam tekst

Propozycję wyślij na adres [email protected]. W tytule maila zaznacz, że to propozycja tekstu. Załącz tekst w pliku w formacie DOC lub RTF.

Przeczytanie maila i zrecenzowanie tekstu zajmie nam trochę czasu, ale odpowiemy na każdą nadesłaną propozycję, zarówno zaakceptowaną, jak i nie. Autorom / autorkom tekstów odrzuconych nie wysyłamy uwag redakcyjnych. Warunki publikacji tekstu przyjętego każdorazowo omawiamy z autorkami / autorami przed publikacją.

Zamknij