Fotorelacje

Fotorelacja: Romska flaga na murze

We wschodniej Słowacji Tomáš Rafa razem z wolontariuszami pomalował mur, który od oddziela romską osadę od reszty miejscowości.

W Veľkej Ide we wschodniej Słowacji Tomáš Rafa razem z wolontariuszami pomalował 200-metrowy betonowy mur, który od początku 2013 roku oddziela romską osadę od reszty miejscowości. Wolontariusze przez sześć dni stworzyli mural z motywem romskiej flagi. Tym i innymi swoimi projektami Tomáš Rafa stara się zwrócić uwagę na dramatyczne relacje słowackiej większości z romską mniejszością, podkreślając koniecznośc dialogu.

Czytaj rozmowę z Tomášem Rafą

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Tomáš Rafa
Tomáš Rafa
Fotograf, filmowiec
Fotograf i filmowiec, prowadzi badania nad problemem ekstremizmu w Polsce, Czechach i na Słowacji w ramach wieloletniego projektu "Nowy nacjonalizm w sercu Europy". Absolwent Wydziału Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zamknij