Prezes LOT-u prędzej doprowadzi firmę do upadku niż zacznie szanować pracowników

– To nie żadne zwolnienia, a próba zastraszenia nas. Walczymy nie tylko o nasze prawa wynikające z Kodeksu pracy, ale też o zwykły ludzki szacunek – mówi jedna z szefowych pokładu w PLL LOT.

Koniec węgla to nie koniec świata

Zmiana klimatu to nie tylko klęski i wyrzeczenia. To również wielka szansa na rozwój.Hanna Schudy

Pół stopnia robi gigantyczną różnicę

To nie jest odległa przyszłość. Być może już za 12 lat politycy będą zarządzać skutkami zmiany klimatu o półtora stopnia Celsjusza.
krasnoludki

W służbie społeczeństwu, czyli słów kilka o mikrodziałaniach

Przez wrzesień niosła mnie zmienna fala samozadowolenia (Patrzcie, pracuję na dwa etaty, mam dziecko i trzy koty, a tu jeszcze działam społecznie, można? Można! Wszyscy do roboty!) albo rezygnacji.
Fot. pixabay.com, CC0

Kręgosłup lepiej złamać przed osiemnastką, czyli niepełnosprawni i konstytucja

Minęła czwarta już rocznica niezrealizowanego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.
Paweł Adamowicz. Fot. Pamela Palma Zapata

Łatwiej będzie wygrać drugą turę, niż zrealizować obietnice wyborcze

Kto by się 4 lata temu spodziewał, że prezydent otworzy Marsz Równości, będzie wspierał integrację imigrantów czy że zgodzi się na organizacje paneli obywatelskich, których wyniki będzie traktował jako wiążące?
13.01.18 Demonstracja Razem po głosowaniu ws. ustawy antyaborcyjnej. Fot. Jakub Szafrański

Postawić na przyszłość – w lewicowej koalicji

Mniej historii, a więcej przyszłości w lewicowej polityce. I niech wreszcie powstanie ta koalicja.Agnieszka Herrmann-Jankowska, Leszek Kraszyna, Marcin Wroński

Ptaszek 2018

Świętujemy stulecie wywalczenia praw wyborczych przez kobiety. W wyborach samorządowych wzrosła liczba kobiet kandydujących na urząd wójciny, burmistrzyni i prezydentki. W mediach tymczasem nadal dominują mężczyźni.
wygra-warszawa

A jednak dobry punkt wyjścia dla lewicy

Wbrew spuszczonym głowom i zawiedzionym sercom uważam, że wyniki wyborów samorządowych mogą się okazać dla lewicy korzystne, a nawet zbawienne.

Wygrać z gruźlicą – to nie będzie łatwe

W Afryce trwa epidemia gruźlicy. Czas zająć się nią na poważnie.Ibrahim Assane Mayaki

Polecamy

Postawić na przyszłość – w lewicowej koalicji

Mniej historii, a więcej przyszłości w lewicowej polityce. I niech wreszcie powstanie ta koalicja. Piszą Agnieszka Herrmann-Jankowska, Leszek Kraszyna, Marcin Wroński.

Jeśli chcesz otrzymywać regularne informacje o tym, co robimy, zapisz się do newslettera.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Polecamy

Stypendium pamięci Konrada Pustoły trafia do Keymo

14 października minęły trzy lata od śmierci naszego przyjaciela Konrada Pustoły. Krytyka Polityczna i Fundacja Nowych Działań wspiera fotografki i fotografów, którzy podobnie jak Konrad, w swojej twórczości poruszają ważne kwestie społeczne przyznając Stypendium pamięci Konrada Pustoły. W tym roku stypendium trafia do Keymo.

Polecamy

Jeżdżę na rowerze, żeby was wkurzać

Wyłaniam się znikąd i śmigam między autami, zbliżając się do Ciebie szybciej niż się zdołasz przeżegnać. Możesz tylko zazdrościć. Twój gniew jest uzasadniony. Jestem gniewem prawdziwego Polaka. Nie o taką Polskę nic nie robiłeś.

Nastolatki powinny być piękne – taki przekaz wywiera olbrzymią presję

Olga Wróbel rozmawia z Clémentine Beauvais, autorką książki „Pasztety, do boju”!
Fot. Rafal Nalepa, cc, flickr.com

Politycy chętnie przejmują hasła ruchów miejskich, ale ich nie realizują

Polityka miejska jest zakładnikiem sporu partyjnego. Dziś to wojna o ojczyznę – ratowanie albo przed zgnilizną lewacko-liberalną, albo przed katonacjonalizmem – a nie spór o miasto. Rozmowa z Lechem Merglerem z Kongresu Ruchów Miejskich.
wiedzmin

60 mln. To was nie rusza?

Dyskusje wokół „Sapkowski case” dotyczą wszystkiego, tylko nie samej zasady – godzimy się na ogromne różnice dochodów, pod warunkiem, że ktoś udowodni, że mu się należy. A może się nie należy?
KALINSKI-KACZYNSKI-JAROSLAW

PiS to nie socjal, tylko antydemokratyczność [Ost do Wosia]

Istotą PiS jest utrzymanie się przy władzy za wszelką cenę i zmiana Polski w katolickie państwo autorytarne.David Ost

Fotorelacja

WSPIERAJ KRYTYKĘ POLITYCZNĄ!

Wydajemy lewicową publicystykę. Prowadzimy otwartą debatę. Chcemy żyć w świecie, gdzie szanuje się demokrację i prawa człowieka, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Naszą pracę udostępniamy zawsze za darmo. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich, jak Ty.

WSPIERAM JEDNORAZOWO (SZYBKIE PŁATNOŚCI):

WSPIERAM CO MIESIĄC (PAYPAL):

PRZELEW TRADYCYJNY: