Krzysztof Tomasik

Krzysztof Tomasik

Publicysta, biografista

Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.

Nowa seria u bram

W maju ukażą się cztery arcyciekawe książki, które tworzą przenikliwą opowieść – o palących problemach współczesności, o nieuchronnych zmianach, które nas czekają w niedalekiej przyszłości, a także o tym, gdzie szukać rozwiązań.

Vendula Czabak

Polska wstaje z kolan

Mamy już pokaźny stos krytycznych książek o Kościele, przypominamy o nich w naszej rozmowie i zapowiadamy kolejną. Polska też wstanie z kolan.

Vendula Czabak

Historyczny koniec wakacji

Wraz z końcem lata mamy dla Was dwie nowości z naszej Serii Historycznej. Niezwykle nas to cieszy, bo nasza Seria Historyczna jest wyjątkowa – opisuje to, co do tej pory pozostawało nieopowiedziane, ale też cieszy się wielką popularnością.

Vendula Czabak

Polski folwark wczoraj i dziś

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach naszych flagowych autorów i autorek: Sławomira Sierakowskiego, Przemysława Sadury, Macieja Gduli, Elżbiety Korolczuk, Agnieszki Graff i Adama Leszczyńskiego.

Vendula Czabak

Transowe opowieści

Jeżeli jesteś inny w Polsce, to masz przegwizdane. A jeżeli jesteś osobą transpłciową, to nasze społeczeństwo nie da ci o tym zapomnieć.

Vendula Czabak
Zamknij