Cały dochód ze sprzedaży książek w księgarni online 11 listopada przeznaczymy na wsparcie działań Grupy Granica, zajmującej się pomocą osobom w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej.

Cały dochód ze sprzedaży książek w księgarni online 11 listopada przeznaczymy na wsparcie działań Grupy Granica, zajmującej się pomocą osobom w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej.
Niepewność jest podstawowym stanem skupienia rzeczywistości, ale jest również pewną strategią zarządzania społeczeństwem. Rozmowa z Przemysławem Czaplińskim.
Korespondencje Jagody Grondeckiej z Afganistanu możecie czytać na łamach Krytyki Politycznej.
Gratulujemy i cieszymy się, że możemy regularnie polecać czytelniczkom i czytelnikom korespondencje Jagody Grondeckiej.
W roku 2020 na Jasnej 10 działo się naprawdę wiele: mikrozamówienia, prace z Programu Solidarnościowego, dyskusje, warsztaty, a nawet kilka koncertów. Ten rok również zapowiada się intensywnie. Zobaczymy się, on- czy offline.
Dzięki Waszemu wsparciu KrytykaPolityczna.pl stale rośnie w siłę. Dziś możemy Wam pokazać nowy layout.
Ogłaszamy serię otwartych zamówień na szeroko rozumiane działania twórcze. Zapraszamy artystki i artystów każdej dziedziny sztuki do zgłaszania projektów.
Najbardziej spektakularna akcja bez idei i sensu może być po prostu jałowa. W tworzeniu tych idei i sensów pomagają nam słowa. Dlatego w KP piszemy, rozmawiamy, analizujemy.
Jest kilka cech wspólnych dla socjologów ze środowiska KP: analiza klasowa społeczeństwa, inspiracje kulturowym zwrotem w socjologii, a także szerokie wykorzystywanie badań jakościowych. I oczywiście zaangażowanie polityczne.
Krytyka Polityczna zawsze chciała być aktywną częścią zmian. Dlatego piszemy o tym, co nas niepokoi i co należy zmienić. Czasem się powtarzamy, to prawda, ale czasem też udaje nam się wcześniej od innych coś zauważyć.
Musimy Polskę przyszłości nie tylko wymyślić, ale i opowiedzieć tak, żeby chciały się w niej odnaleźć i o nią zawalczyć miliony.
Gdańska Nagroda Równości przyznawana jest osobom działającym na rzecz praw człowieka, w imię idei równości i różnorodności.
Cześć, dobrze Cię widzieć! Co powiesz na to, by nie tylko nas czytać, ale też regularnie wspierać? Utrzymujemy się dzięki wsparciu darczyńców.
Jeśli Ty i każda osoba, która zobaczy tę wiadomość zdecyduje się do nas dołączyć, będziemy mieć środki nie tylko na utrzymanie, ale i rozwój: nowe formaty, nowe osoby w redakcji, więcej materiałów każdego dnia. Każda wpłata ma dla nas wielkie znaczenie.