Podcast
Zuzanna Mielczarek i Kamil TrepkaŁukaszem Łacheckim
#20LATKPzobacz więcej

Czy Lewica zaprzepaści antyklerykalną szansę?

Komisja ds. Zbrodni Pedofilskich i finansowanie budownictwa mieszkaniowego z miliardów odebranych Kościołowi – czy takie postulaty mogą skutkować odpływem wyborców centrolewicowych?
Paulina Januszewska

Zimno, parno i biednie – także w Warszawie [rozmowa]

Jeżeli zakładamy, że by móc zapłacić rachunki za energię, odkładamy zakup leków albo racjonujemy jedzenie, mamy do czynienia z ubóstwem energetycznym sensu stricto, ale może zostać ono rozszerzone o inne istotne dla nas aspekty – mówi Alicja Piekarz z Polskiej Zielonej Sieci.
Wojna w Ukrainieprzejdź do serwisu

Piekło Izolacji. Jak działa rosyjski obóz koncentracyjny w Doniecku

Półtora miesiąca duszenia się w worku powodowało dyskomfort: wstrząsające, ale stałem bez worka niemal z poczuciem winy, choć to mój przyszły dręczyciel kazał mi go zdjąć. Już wtedy dotarło do mnie, jak bardzo się zmieniłem, choć moja droga przez Izolację dopiero się zaczynała.Stanisław Asiejew
Nasze autorki i autorzy
Kulturazobacz więcej

Anonimowi jedzenioholicy to osoby takie jak ty i ja [rozmowa]

Wciąż pokutuje przekonanie, że zaburzenia odżywiania to nie choroba, tylko wybór. Z Klaudią Stabach, autorką książki „Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu”, rozmawia Dawid Krawczyk.
Kinga Dunin

Moda na depresję, czyli kultura terapii

„Jak płakać w miejscach publicznych” Emilii Dłużewskiej to jeszcze jedna cegiełka do budowy gmachu kultury terapii.

Otrzymuj newsletter z działu kultura prosto na swojego maila

„Wszystko wszędzie naraz”: „Matriks” nowego pokolenia czy nachalny life coaching?

Anglojęzyczne agregatory ocen w rodzaju Rotten Tomatoes czy Metacritic wyły z zachwytu na poziomie 97 proc. (zarówno w zakładkach krytyków, jak i widzów), a fora popkulturowe zapowiadały nadejście „Matriksa nowego pokolenia”.
Evergreenyzobacz więcej

Handel dziećmi, czyli zakon Matki Teresy jako młot na chrześcijan

Zakon Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty jest pod ostrzałem po ujawnieniu, że jedna z jego placówek sprzedawała noworodki.

Cztery pytania, których „Wysokie Obcasy” nie zadały Dominice Kulczyk

Problem z wywiadem z Dominiką Kulczyk w „Wysokich Obcasach” o filantropii polega na tym, że autorka nie zadała jej najważniejszych pytań.

Kołcz. Handlarz gównem na patyku

Jesteście „zakręceni”? Kochacie „proste życie”, chociaż bez wzajemności? Muza was nie pocałowała? Oto wszelkie referencje, by zrobić szaloną karierę w coachingu., Jakub Ryska
Zamknij