Pierwsza Afroamerykanka w Sądzie Najwyższym USA nie zmienia układu sił. Konserwatywni sędziowie porządzą tam jeszcze długo.

Pierwsza Afroamerykanka w Sądzie Najwyższym USA nie zmienia układu sił. Konserwatywni sędziowie porządzą tam jeszcze długo.
Nawet Lewica nie zakwestionowała logiki zbrojeń w czasie narastających problemów społecznych. Hasło „jedzenie zamiast bomb” nagle rozmyło się w licytacji, kto skuteczniej dofinansuje polską armię.
− Trybunał Julii Przyłębskiej powiedział światu to samo co Sąd Konstytucyjny Putina − komentuje Joanna Scheuring-Wielgus.
Pracownicy sądów i prokuratur wciąż protestują. Rozbili miasteczko namiotowe w pobliżu Ministerstwa Sprawiedliwości.
Kaczyński popełnia błąd, za który zapłacimy wszyscy.
Kaczyński polexitu nie chce. A przynajmniej jeszcze nie teraz.
Nie miejmy złudzeń, że po zmianie osób na ważnych stanowiskach, ustaw czy nawet zmianie konstytucji na drugi dzień obudzimy się w państwie prawa.
Polska i Węgry zapowiedziały zawetowanie unijnego budżetu na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy po koronawirusie, żeby zablokować mechanizm „pieniądze za praworządność”.
Naprawdę nie ma powodu, by złośliwie chichotać dziś z faktu, że CBA wjechało na kwadrat nielubianemu nacjonaliście.
Nominację prof. Małgorzaty Manowskiej na pierwszą prezes Sądu Najwyższego komentują Krzysztof Śmiszek i prof. Ewa Łętowska.
W Sądzie Najwyższym doszło do przetasowań. Z funkcji p.o. I prezesa zrezygnował Kamil Zaradkiewicz, a jego miejsce zajął Aleksander Stępkowski, współzałożyciel Ordo Iuris.
– W sporze o sądy potrzebny jest dialog. Prezydent powinien przyjąć w nim rolę arbitra i wpłynąć na swoje środowisko – mówi Krzysztof Gawkowski.