Polska i Węgry zapowiedziały zawetowanie unijnego budżetu na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy po koronawirusie, żeby zablokować mechanizm „pieniądze za praworządność”.

Polska i Węgry zapowiedziały zawetowanie unijnego budżetu na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy po koronawirusie, żeby zablokować mechanizm „pieniądze za praworządność”.
Naprawdę nie ma powodu, by złośliwie chichotać dziś z faktu, że CBA wjechało na kwadrat nielubianemu nacjonaliście.
Nominację prof. Małgorzaty Manowskiej na pierwszą prezes Sądu Najwyższego komentują Krzysztof Śmiszek i prof. Ewa Łętowska.
W Sądzie Najwyższym doszło do przetasowań. Z funkcji p.o. I prezesa zrezygnował Kamil Zaradkiewicz, a jego miejsce zajął Aleksander Stępkowski, współzałożyciel Ordo Iuris.
– W sporze o sądy potrzebny jest dialog. Prezydent powinien przyjąć w nim rolę arbitra i wpłynąć na swoje środowisko – mówi Krzysztof Gawkowski.
Nie wolno mówić, że wszystko z sądami jest OK. Trzeba tłumaczyć potrzebę reform nawet wbrew środowiskom sędziowskim.
Ustawa kagańcowa przegłosowana. Sprawa sądów musi wreszcie wyjść z polityki, inaczej czeka nas jeszcze większy chaos.
Sędziowie, dla których liczą się przede wszystkim przywileje, nie protestują przeciwko władzy, tylko idą razem z nią.
W sobotniej demonstracji, która przeszła spod siedziby Sądu Najwyższego pod Parlament uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób.
Poselski projekt nowelizacji ustawy o sądach, złożony 12 grudnia wieczorem przez PiS, zakłada karanie sędziów za krytykę władzy. Komentarz Michała Sutowskiego.
Państwo to nie tylko instytucje, ale przede wszystkim ludzie: ich prawa, wolności, marzenia i aspiracje.
„Umówiliśmy się, że działalność zarobkowa nigdy nie będzie się odbywać kosztem misji bycia pożytecznym”.