Fotorelacje

Sąd Najwyższy: Gaz łzawiący, policja i demonstrujący. Dzień kolejny

Kolejny wieczór protestów przeciwko zmianom w sądownictwie i podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustawy o Sądzie Najwyższym zakończył się starciami protestujących z policją i użyciem gazu pieprzowego.

Podczas manifestacji znów doszło do przepychanek z funkcjonariuszami. Stołeczna policja potwierdziła, że użyto gazu łzawiącego wobec protestujących.

Krakowskie Przedmieście ,PAD, Łańcuch Światła 2018

Opublikowany przez Obywatele RP Czwartek, 26 lipca 2018

Środowisko prawnicze ramię w ramię ze społeczeństwem

czytaj także

Po protestach nie trzeba budować nowych instytucji

Odnosząc się do informacji o użyciu gazu, stołeczna policja napisała na Twitterze, że policjanci usiłowali odgrodzić tych manifestujących, którzy mieli zachowywać się agresywnie. Według relacji policji ktoś z protestujących jako pierwszy użył gazu wobec funkcjonariuszy.

Po co bijecie się z policją?

Fotorelacja: Bezsilność bezsilnych

Liberalne centrum uczy się, co znaczy być bezsilnym

Fotorelacja Jakuba Szafrańskiego

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij