[rev_slider alias="sad-najwyzszy-protesty-18"]
Fotorelacje

Sąd Najwyższy: Gaz łzawiący, policja i demonstrujący. Dzień kolejny

Kolejny wieczór protestów przeciwko zmianom w sądownictwie i podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustawy o Sądzie Najwyższym zakończył się starciami protestujących z policją i użyciem gazu pieprzowego.

Podczas manifestacji znów doszło do przepychanek z funkcjonariuszami. Stołeczna policja potwierdziła, że użyto gazu łzawiącego wobec protestujących.

Krakowskie Przedmieście ,PAD, Łańcuch Światła 2018

Opublikowany przez Obywatele RP Czwartek, 26 lipca 2018

Środowisko prawnicze ramię w ramię ze społeczeństwem

czytaj także

Po protestach nie trzeba budować nowych instytucji

Odnosząc się do informacji o użyciu gazu, stołeczna policja napisała na Twitterze, że policjanci usiłowali odgrodzić tych manifestujących, którzy mieli zachowywać się agresywnie. Według relacji policji ktoś z protestujących jako pierwszy użył gazu wobec funkcjonariuszy.

Po co bijecie się z policją?

Fotorelacja: Bezsilność bezsilnych

Liberalne centrum uczy się, co znaczy być bezsilnym

Fotorelacja Jakuba Szafrańskiego

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij