Kraj

Będzie nas więcej, jeśli nam pomożesz!

krytykapolityczna-pl-nowa-lewa-strona

Krytyka Polityczna poszerza grono stałych komentatorów i felietonistek. Jeśli podoba ci się to, co publikujemy, wesprzyj nas!

Skrajna polaryzacja polityczna ogranicza pluralizm opinii w mediach, na uniwersytetach i w kulturze. Nie podoba nam się to i chcemy z tym walczyć. Dlatego cały czas otwieramy się na nowych autorów i autorki, szukamy ciekawych opinii, nie boimy się publikowania odważnych propozycji, także takich, z którymi większość (także z nas) się nie zgadza.

Dziś poszerzamy grono komentatorów i felietonistek.

Do zespołu stałych współpracowników dołącza Galopujący Major. Major to najciekawsze odkrycie i wiodące pióro świętej pamięci działu opinie Gazety.pl. Błyskotliwy i nieszablonowy komentator najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce. Będziecie mogli go teraz czytać na KrytykaPolityczna.pl.

Stałym felietonistą Krytyki Politycznej będzie Ziemowit Szczerek, pisarz i publicysta, laureat Paszportu „Polityki”.

Do grona felietonistek „Krytyki Politycznej” dołącza Olga Wróbel, kulturoznawczyni i autorka komiksów. Na łamach Krytyki Politycznej pojawiała się dotąd jako autorka wywiadów z pisarkami i pisarzami. Teraz przeczytacie również jej felietony.

Ponadto do zespołu stałych współpracowników wchodzą osoby znane już z naszych łamów – publicysta ekonomiczny Piotr Wójcik i Weronika Rokicka, adiunktka na Wydziale Orientalistycznym UW, przez lata związana z Amnesty International.

Kaja Puto, dotąd felietonistka i autorka, której teksty i wywiady regularnie publikujemy na stronie, dołącza do naszej redakcji i będzie współtworzyć codzienne wydania KrytykaPolityczna.pl.

Jeśli ciekawi Cię to, co publikujemy, pomóż nam! Twoje 20 albo 50 złotych przekazywane regularnie co miesiąc pozwoli nam tworzyć ambitną publicystykę i udostępniać za darmo treści setkom tysięcy czytelników. W tym wielu, którzy pomóc nam nie mogą, a nie chcemy zamykać się przed nikim za płatnym dostępem.

Dzięki Tobie wspólnie tworzymy alternatywę dla coraz bardziej rytualnego sporu w Polsce. Ale potrzebujemy Twojego wsparcia, bez niego nie będziemy mogli się rozwijać. Dlatego rozważ darowiznę i chodź świętować z nami nowe osoby na pokładzie.

Wspieraj nas

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Bio

Agnieszka Wiśniewska

| Redaktorka naczelna strony KrytykaPolityczna.pl
Redaktorka naczelna strony KrytykaPolityczna.pl, w latach 2009-2015 koordynatorka Klubów Krytyki Politycznej. Absolwentka polonistyki na UKSW, socjologii na UW i studiów podyplomowych w IBL PAN. Autorka biografii Henryki Krzywonos "Duża Solidarność, mała solidarność" oraz wywiadu-rzeki z Małgorzatą Szumowską "Kino to szkoła przetrwania". Redaktorka książek filmowych m.in."Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna", "Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna".
Sławomir Sierakowski

| Socjolog, publicysta, współzałożyciel Krytyki Politycznej
Współzałożyciel Krytyki Politycznej. Prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Socjolog, publicysta. Ukończył MISH na UW. Pracował pod kierunkiem Ulricha Becka na Uniwersytecie w Monachium. Był stypendystą German Marshall Fund, wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku, uniwersytetów Yale, Princeton i Harvarda. Obecnie Richard von Waizsäcker Fellow w Robet Bosch Academy w Berlinie. Jest członkiem zespołu „Polityki", stałym felietonistą „Project Syndicate” i autorem w „New York Times”, „Foreign Policy” i „Die Zeit”.