Kraj

Będzie nas więcej, jeśli nam pomożesz!

krytykapolityczna-pl-nowa-lewa-strona

Krytyka Polityczna poszerza grono stałych komentatorów i felietonistek. Jeśli podoba ci się to, co publikujemy, wesprzyj nas!

Skrajna polaryzacja polityczna ogranicza pluralizm opinii w mediach, na uniwersytetach i w kulturze. Nie podoba nam się to i chcemy z tym walczyć. Dlatego cały czas otwieramy się na nowych autorów i autorki, szukamy ciekawych opinii, nie boimy się publikowania odważnych propozycji, także takich, z którymi większość (także z nas) się nie zgadza.

Dziś poszerzamy grono komentatorów i felietonistek.

Do zespołu stałych współpracowników dołącza Galopujący Major. Major to najciekawsze odkrycie i wiodące pióro świętej pamięci działu opinie Gazety.pl. Błyskotliwy i nieszablonowy komentator najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce. Będziecie mogli go teraz czytać na KrytykaPolityczna.pl.

Stałym felietonistą Krytyki Politycznej będzie Ziemowit Szczerek, pisarz i publicysta, laureat Paszportu „Polityki”.

Do grona felietonistek „Krytyki Politycznej” dołącza Olga Wróbel, kulturoznawczyni i autorka komiksów. Na łamach Krytyki Politycznej pojawiała się dotąd jako autorka wywiadów z pisarkami i pisarzami. Teraz przeczytacie również jej felietony.

Ponadto do zespołu stałych współpracowników wchodzą osoby znane już z naszych łamów – publicysta ekonomiczny Piotr Wójcik i Weronika Rokicka, adiunktka na Wydziale Orientalistycznym UW, przez lata związana z Amnesty International.

Kaja Puto, dotąd felietonistka i autorka, której teksty i wywiady regularnie publikujemy na stronie, dołącza do naszej redakcji i będzie współtworzyć codzienne wydania KrytykaPolityczna.pl.

Jeśli ciekawi Cię to, co publikujemy, pomóż nam! Twoje 20 albo 50 złotych przekazywane regularnie co miesiąc pozwoli nam tworzyć ambitną publicystykę i udostępniać za darmo treści setkom tysięcy czytelników. W tym wielu, którzy pomóc nam nie mogą, a nie chcemy zamykać się przed nikim za płatnym dostępem.

Dzięki Tobie wspólnie tworzymy alternatywę dla coraz bardziej rytualnego sporu w Polsce. Ale potrzebujemy Twojego wsparcia, bez niego nie będziemy mogli się rozwijać. Dlatego rozważ darowiznę i chodź świętować z nami nowe osoby na pokładzie.

Wspieraj nas

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agnieszka Wiśniewska
Agnieszka Wiśniewska
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl, w latach 2009-2015 koordynatorka Klubów Krytyki Politycznej. Absolwentka polonistyki na UKSW, socjologii na UW i studiów podyplomowych w IBL PAN. Autorka biografii Henryki Krzywonos "Duża Solidarność, mała solidarność" i wywiadu-rzeki z Małgorzatą Szumowską "Kino to szkoła przetrwania". Redaktorka książek filmowych m.in."Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna", "Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna".
Sławomir Sierakowski
Sławomir Sierakowski
Socjolog, publicysta, współzałożyciel Krytyki Politycznej
Współzałożyciel Krytyki Politycznej. Prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Socjolog, publicysta. Ukończył MISH na UW. Pracował pod kierunkiem Ulricha Becka na Uniwersytecie w Monachium. Był stypendystą German Marshall Fund, wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku, uniwersytetów Yale, Princeton i Harvarda oraz Robert Bosch Academy w Berlinie. Jest członkiem zespołu „Polityki", stałym felietonistą „Project Syndicate” i autorem w „New York Times”, „Foreign Policy” i „Die Zeit”. Wraz z prof. Przemysławem Sadurą napisał książkę „Społeczeństwo populistów”.
Zamknij