Siedzimy w domu 4. tydzień. Jak to wygląda?

Michał robi wywiady przez Skype’a, Karolina słucha „Ksiąg Jakubowych”, fragmenty tłumaczy na hiszpański i wysyła chorym na koronawirusa przyjaciołom.

Krytyka Polityczna
Dbaj-kartka

Dbaj-kartka

Wszyscy spodziewaliśmy się trochę innych Świąt i początku wiosny. Mimo to mamy nadzieję, że nie opuszcza Was humor i zdrowie, także psychiczne.

Krytyka Polityczna

Pisanie to działanie

Najbardziej spektakularna akcja bez idei i sensu może być po prostu jałowa. W tworzeniu tych idei i sensów pomagają nam słowa. Dlatego w KP piszemy, rozmawiamy, analizujemy.

Sławomir Sierakowski

Socjologia krytyczna

Jest kilka cech wspólnych dla socjologów ze środowiska KP: analiza klasowa społeczeństwa, inspiracje kulturowym zwrotem w socjologii, a także szerokie wykorzystywanie badań jakościowych. I oczywiście zaangażowanie polityczne.

Już o tym pisaliśmy

Krytyka Polityczna zawsze chciała być aktywną częścią zmian. Dlatego piszemy o tym, co nas niepokoi i co należy zmienić. Czasem się powtarzamy, to prawda, ale czasem też udaje nam się wcześniej od innych coś zauważyć.

Michał Sutowski

Nie zapominamy o przyszłości

Musimy Polskę przyszłości nie tylko wymyślić, ale i opowiedzieć tak, żeby chciały się w niej odnaleźć i o nią zawalczyć miliony.

Zamknij