Od redakcji

Nowy wygląd lewej strony

Fot. Edycja KP.

Chcemy wiedzieć, rozumieć i inspirować do zmiany świata na równiejszy, sprawiedliwszy, przyjaźniejszy ludziom i innym gatunkom. Nowy layout ma nam w tym pomóc.

Rozwijamy się i zmieniamy. Kiedy 18 lat temu wyszedł pierwszy numer papierowego kwartalnika „Krytyka Polityczna”, nikt nie przypuszczał, że w roku osiągnięcia pełnoletności KP będzie tak dużą organizacją. KrytykaPolityczna.pl to ważny element naszego krytycznego organizmu. To internetowy dziennik opinii, który każdego dnia dostarcza Czytelniczkom i Czytelnikom komentarzy, analiz, informacji o tym, co ważne i ciekawe w Polsce i na świecie.

Kiedy otwieraliśmy internetowy dziennik opinii, zapowiedzieliśmy, że robimy go dla czytelników, nie dla klików. I to się nie zmieniło. I nie jest to też kokieteria. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że długie wywiady nie rozgrzewają serwerów do czerwoności, ale wiemy, że przynoszą cenne i ciekawe analizy. A czasem parę dobrych żartów i anegdot. Tak, pozwalamy sobie na śmiech, bo bez niego byśmy siebie i was zanudzili

Dziś wszystkie te treści ubieramy w nowy layout. Zmiana pozwoli nam lepiej wyeksponować różnorodność treści i form, jakie mamy Wam do zaoferowania. Czytelnictwo strony regularnie rośnie, dlatego nowym osobom, które nas odwiedzają, staramy się ułatwić sięgnięcie po starsze treści poprzez lepszy system tagowania i wyszukiwania. Na stronie głównej możemy Wam wreszcie pokazać wielość tematów, które poruszamy, oraz rozmaitość formatów, po jakie sięgamy. Chcemy wiedzieć, rozumieć i inspirować do zmiany świata na równiejszy, sprawiedliwszy, przyjaźniejszy ludziom i innym gatunkom. Nowy layout ma nam w tym pomóc.

Nowy wygląd KrytykiPolitycznej.pl jest jednocześnie oldskulowy i nowoczesny. Z jednej strony, chcieliśmy maksymalnie uprościć czytanie na urządzeniach mobilnych. Z drugiej, dla miłośników desktopa przygotowaliśmy układ kolumn i typografii, które mają przywołać przyjemne doświadczenia związane z czytaniem tradycyjnej, papierowej gazety.

Kiedy w 2018 roku zdecydowaliśmy się postawić na crowdfunding – czyli model finansowania dziennikarstwa oparty na bezpośrednim wsparciu od Czytelniczek i Czytelników KP – cholernie się baliśmy.

Dziś wiemy, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy.

Czytelnicy i Czytelniczki KP uczestniczą więc w tworzeniu internetowego projektu medialnego Krytyki Politycznej. Współtworzą wizję świata sprawiedliwości społecznej, równości i wolności osobistej. Świata, w którym bierzemy odpowiedzialność za los drugiego człowieka, ale także za przyszłość planety, na której żyjemy my i żyć będą kolejne pokolenia. To historia, jaką w codziennych wydaniach opowiada Wam portal KrytykaPolityczna.pl.

Dzięki Waszemu wsparciu KrytykaPolityczna.pl stale rośnie w siłę. To nie tylko nowy wygląd, który widzicie, to też rozwój redakcji. Powiększa się zespół dziennikarski i redaktorski, który codziennie wydaje dla Was dziennik. Z zasięgów portalu korzystają też inne nasze instytucje: Wydawnictwo, Instytut Studiów Zaawansowanych i Świetlice Krytyki Politycznej. Bo Krytyka Polityczna to system naczyń połączonych i bardzo zależy nam, by rozwijała się równomiernie na wszystkich polach.

Zapraszamy do lektury. Do wspierania naszej pracy. Do bycia z nami w kontakcie. Wspólnie uda nam się zmienić ten świat na lepsze.

Nową stronę dziennika Krytyki Politycznej przygotował zespół:

Sławek Blich (koncepcja, programowanie i koordynacja)
Agnieszka Wiśniewska (red. nacz. KrytykaPolityczna.pl)
Paweł Nowak (nowy.me, konsultacja UX)
Ewa Stańczak (projektowanie graficzne)
Meverywhere (wdrożenie i obsługa IT 360).

Przebudowa strony była możliwa dzięki wsparciu ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz Czytelniczek i Czytelników.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco