Od redakcji

Nowy wygląd lewej strony

Fot. Edycja KP.

Chcemy wiedzieć, rozumieć i inspirować do zmiany świata na równiejszy, sprawiedliwszy, przyjaźniejszy ludziom i innym gatunkom. Nowy layout ma nam w tym pomóc.

Rozwijamy się i zmieniamy. Kiedy 18 lat temu wyszedł pierwszy numer papierowego kwartalnika „Krytyka Polityczna”, nikt nie przypuszczał, że w roku osiągnięcia pełnoletności KP będzie tak dużą organizacją. KrytykaPolityczna.pl to ważny element naszego krytycznego organizmu. To internetowy dziennik opinii, który każdego dnia dostarcza Czytelniczkom i Czytelnikom komentarzy, analiz, informacji o tym, co ważne i ciekawe w Polsce i na świecie.

Kiedy otwieraliśmy internetowy dziennik opinii, zapowiedzieliśmy, że robimy go dla czytelników, nie dla klików. I to się nie zmieniło. I nie jest to też kokieteria. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że długie wywiady nie rozgrzewają serwerów do czerwoności, ale wiemy, że przynoszą cenne i ciekawe analizy. A czasem parę dobrych żartów i anegdot. Tak, pozwalamy sobie na śmiech, bo bez niego byśmy siebie i was zanudzili

Dziś wszystkie te treści ubieramy w nowy layout. Zmiana pozwoli nam lepiej wyeksponować różnorodność treści i form, jakie mamy Wam do zaoferowania. Czytelnictwo strony regularnie rośnie, dlatego nowym osobom, które nas odwiedzają, staramy się ułatwić sięgnięcie po starsze treści poprzez lepszy system tagowania i wyszukiwania. Na stronie głównej możemy Wam wreszcie pokazać wielość tematów, które poruszamy, oraz rozmaitość formatów, po jakie sięgamy. Chcemy wiedzieć, rozumieć i inspirować do zmiany świata na równiejszy, sprawiedliwszy, przyjaźniejszy ludziom i innym gatunkom. Nowy layout ma nam w tym pomóc.

Nowy wygląd KrytykiPolitycznej.pl jest jednocześnie oldskulowy i nowoczesny. Z jednej strony, chcieliśmy maksymalnie uprościć czytanie na urządzeniach mobilnych. Z drugiej, dla miłośników desktopa przygotowaliśmy układ kolumn i typografii, które mają przywołać przyjemne doświadczenia związane z czytaniem tradycyjnej, papierowej gazety.

Kiedy w 2018 roku zdecydowaliśmy się postawić na crowdfunding – czyli model finansowania dziennikarstwa oparty na bezpośrednim wsparciu od Czytelniczek i Czytelników KP – cholernie się baliśmy.

Dziś wiemy, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy.

Czytelnicy i Czytelniczki KP uczestniczą więc w tworzeniu internetowego projektu medialnego Krytyki Politycznej. Współtworzą wizję świata sprawiedliwości społecznej, równości i wolności osobistej. Świata, w którym bierzemy odpowiedzialność za los drugiego człowieka, ale także za przyszłość planety, na której żyjemy my i żyć będą kolejne pokolenia. To historia, jaką w codziennych wydaniach opowiada Wam portal KrytykaPolityczna.pl.

Dzięki Waszemu wsparciu KrytykaPolityczna.pl stale rośnie w siłę. To nie tylko nowy wygląd, który widzicie, to też rozwój redakcji. Powiększa się zespół dziennikarski i redaktorski, który codziennie wydaje dla Was dziennik. Z zasięgów portalu korzystają też inne nasze instytucje: Wydawnictwo, Instytut Studiów Zaawansowanych i Świetlice Krytyki Politycznej. Bo Krytyka Polityczna to system naczyń połączonych i bardzo zależy nam, by rozwijała się równomiernie na wszystkich polach.

Zapraszamy do lektury. Do wspierania naszej pracy. Do bycia z nami w kontakcie. Wspólnie uda nam się zmienić ten świat na lepsze.

Nową stronę dziennika Krytyki Politycznej przygotował zespół:

Sławek Blich (koncepcja, programowanie i koordynacja)
Agnieszka Wiśniewska (red. nacz. KrytykaPolityczna.pl)
Paweł Nowak (nowy.me, konsultacja UX)
Ewa Stańczak (projektowanie graficzne)
Meverywhere (wdrożenie i obsługa IT 360).

Przebudowa strony była możliwa dzięki wsparciu ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz Czytelniczek i Czytelników.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij