Świat

Angela Merkel

Zwycięzcy się martwią, przegrani świętują [Sierakowski o wyborach w Niemczech]

O kampanii wyborczej w Niemczech mówiło się, że jest najnudniejsza na świecie, ale o wynikach i konsekwencjach wyników nie sposób tego powtórzyć.

„Za Niemcami, w których tak dobrze i z chęcią nam się żyje”

Wybory do Bundestagu są jednym z najważniejszych głosowań na kontynencie europejskim. Jednak towarzysząca im kampania wyborcza była wyjątkowo… dziwna.Kamil Trepka
Turcja-Niemcy

Niemieccy wyborcy tureckiego pochodzenia głosują… na lewicę

Wbrew pozorom nie jest jednak to aż tak zaskakujące. Teresa Vetter
Spotkanie Tusk-Merkel 12.03.2014

„Polityką osiągnąć to, co kiedyś wymagało wojny” [Skidelsky o wyborach w Niemczech]

Kto pociąga za sznurki w Unii Europejskiej? Dzień wyborów federalnych w Niemczech to właściwa pora, by zadać takie pytanie.Robert Skidelsky
aleksandra-lipczak

Wierzę w empatyczną Hiszpanię

Patrzę teraz na Hiszpanię z dużym napięciem i zastanawiam się, jak to będzie w przyszłości – mówi Aleksandra Lipczak, autorka książki „Ludzie z Placu Słońca”.
Jean-Claude Juncker

Juncker mówi, jak nie jest

W środę przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dorocznym przemówieniu o stanie Unii Europejskiej rysował swoją wizję przyszłości Europy.

donald-trump

5 września Trump zdradził Amerykę

Zakończenie programu DACA otwiera drogę do aresztowania i deportowania setek tysięcy młodych ludzi, którzy na wskroś czują się Amerykanami.

Prawo o „przemocy wobec płodów”

Przepisy, które rzekomo mają chronić matki i noworodków, de facto ograniczają ciężarnym dostęp do podstawowych usług medycznych, zagrażają kobietom i naruszają prawo do ochrony zdrowia.

menstruation-matters

Czy tampony to towar luksusowy?

Szkocja chce dawać kobietom tampony za darmo, a Indie zwiększają ich opodatkowanie. Dyskusja o dyskryminacji kobiet z powodu menstruacji nigdy nie była tak głośna jak dziś.