Podcasty, Świat

Kapitał i ideologia przeciwko klimatowi

Michał Sutowski w kolejnym odcinku serii podcastów „Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs” rozmawia z Dominiką Lasotą i Wiktorią Jędroszkowiak.

Czy politykę klimatyczną prowadzimy na serio? Ile w sprawie klimatu może zdziałać prezydent mocarstwa? Ile racji mieli protestujący w „żółtych kamizelkach”? A przede wszystkim – czy mitygacja kryzysu klimatycznego może być sprawiedliwa i dlaczego warto wprowadzić progresywny podatek od emisji gazów cieplarnianych – w przedostatnim odcinku Kapitału i ideologii: naprawdę krótkiego kursu rozmawiamy z Dominiką Lasotą i Wiktorią Jędroszkowiak, aktywistkami klimatycznymi.

To my jesteśmy prawdziwą delegacją Polski na szczyt klimatyczny COP26

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs

Czy turbokapitalizm zrodzi nierówności nieznane w całym XX wieku? Dlaczego w czasach big data nie potrafimy policzyć, ile majątku posiadają najbogatsi? Jak sprawić, by polityka klimatyczna nie podpaliła świata, zanim ugotuje go zmiana klimatu? Kto powinien płacić więcej podatków, a kto dostać więcej władzy? I czemu lewica przyciąga wykształciuchów, a klasę robotniczą niekoniecznie?

Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs

O tym wszystkim na ponad 1200 stronach pisze najważniejszy ekonomista XXI wieku, Thomas Piketty – a Michał Sutowski i jego goście próbują opowiedzieć w cyklu podcastów Krytyki Politycznej.

*
26 maja w warszawskiej Świetlicy Krytyki Politycznej odbędzie się pierwsze w Polsce spotkanie z Thomasem Pikettym. Rozmowę poprowadzi Sławomir Sierakowski. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij