Shorts

„Ta głodówka jest walką o nas wszystkich, ale na pierwszym planie jest pacjent”

protest-lekarzy-rezydentow

Trwa #ProtestMedykow.

Lekarze rezydenci protestują od 2 października, a część z nich prowadzi protest głodowy. W akcji prowadzonej w warszawskim szpitalu dziecięcym uczestniczy grupa ponad 30 osób. Rezydenci domagają się m.in. wzrostu nakładów na całą służbę zdrowia, a także podwyżek pensji w służbie zdrowia. Dotychczasowe rozmowy protestujących z rządem nie przyniosły skutku.

Dla tej sprawy wszyscy powinniśmy głodować!

Rezydenci i rezydentki nie odpuszczają. Dopóki rząd nie przystanie na ich postulaty, nie przerwą głodówki. Obejrzyjcie historię czwórki z nich:

Dostęp do służby zdrowia

15. doba głodowego protestu lekarzy rezydentów

Trwa #ProtestMedykow. Rezydenci i rezydentki nie odpuszczają. Dopóki rząd nie przystanie na ich postulaty, nie przerwą głodówki. Obejrzyjcie historię czwórki z nich. Już dziś wiadomo, że na dniach do protestu dołączą inne zawody medyczne.

Opublikowany przez Krytyka Polityczna na 16 października 2017

 

– Postulaty lekarzy rezydentów idą w dobrym kierunku. Praktycznie nie słychać głosów krytyki postulatu głównego, które byłyby przeciwne podwyższaniu wydatków publicznych na zdrowie; popiera go teraz także liberalna opozycja. Przypomnijmy, że rezydenci domagają się wzrostu nakładów do poziomu 6,8 proc. PKB z dzisiejszego poziomu 4,5-4,7 procenta sytuującego nas znacznie poniżej średniej europejskie – mówi Krytyce Politycznej Marek Balicki.

Marek Balicki: Lekarzy pracujących w publicznej ochronie zdrowia jest za mało

Już dziś wiadomo, że na dniach do protestu dołączą inne zawody medyczne.

Więcej o proteście:

„Protestuję, bo to jedyna droga, żeby sytuacja w służbie zdrowia się poprawiła”

Głodować z lekarzami?

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Producentka TVKP, koordynatorka projektu ekspertki.org
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Producentka materiałów wideo Krytyki Politycznej (TV KP), nie lubi krzyczeć na demonstracjach, więc w zamian chodzi na nie z operatorem kamery. Koordynuje ogólnopolską bazę ekspertki.org. W JCC Warszawa prowadzi demokratyczną grupę nastolatków "Hultaj" robiąc z nich nieletnich aktywistów.
Zamknij