Shorts

„Ta głodówka jest walką o nas wszystkich, ale na pierwszym planie jest pacjent”

protest-lekarzy-rezydentow

Trwa #ProtestMedykow.

Lekarze rezydenci protestują od 2 października, a część z nich prowadzi protest głodowy. W akcji prowadzonej w warszawskim szpitalu dziecięcym uczestniczy grupa ponad 30 osób. Rezydenci domagają się m.in. wzrostu nakładów na całą służbę zdrowia, a także podwyżek pensji w służbie zdrowia. Dotychczasowe rozmowy protestujących z rządem nie przyniosły skutku.

Dla tej sprawy wszyscy powinniśmy głodować!

Rezydenci i rezydentki nie odpuszczają. Dopóki rząd nie przystanie na ich postulaty, nie przerwą głodówki. Obejrzyjcie historię czwórki z nich:

Dostęp do służby zdrowia

15. doba głodowego protestu lekarzy rezydentów

Trwa #ProtestMedykow. Rezydenci i rezydentki nie odpuszczają. Dopóki rząd nie przystanie na ich postulaty, nie przerwą głodówki. Obejrzyjcie historię czwórki z nich. Już dziś wiadomo, że na dniach do protestu dołączą inne zawody medyczne.

Opublikowany przez Krytyka Polityczna na 16 października 2017

 

– Postulaty lekarzy rezydentów idą w dobrym kierunku. Praktycznie nie słychać głosów krytyki postulatu głównego, które byłyby przeciwne podwyższaniu wydatków publicznych na zdrowie; popiera go teraz także liberalna opozycja. Przypomnijmy, że rezydenci domagają się wzrostu nakładów do poziomu 6,8 proc. PKB z dzisiejszego poziomu 4,5-4,7 procenta sytuującego nas znacznie poniżej średniej europejskie – mówi Krytyce Politycznej Marek Balicki.

Marek Balicki: Lekarzy pracujących w publicznej ochronie zdrowia jest za mało

Już dziś wiadomo, że na dniach do protestu dołączą inne zawody medyczne.

Więcej o proteście:

„Protestuję, bo to jedyna droga, żeby sytuacja w służbie zdrowia się poprawiła”

Głodować z lekarzami?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij