Piotr-Ikonowicz

Kancelaria ostatniej szansy

– Pomoc to nie jest „poświęcenie”. Pomoc jest normalna i potrzebna, to coś, co ludzie dają sobie i dostają od innych każdego dnia – mówi Piotr Ikonowicz, działacz społeczny i jeden z liderów Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Joanna Ostrowska

Obozy koncentracyjne dla gejów w Czeczenii

Sytuacja w Czeczenii, która jest związana ze społecznością LGBTIQ na Kaukazie, to jest bezpośrednio odwołanie do okresu nazistowskiego.

Joanna Ostrowska

„Fanfik” Powieść nie tylko dla nastolatków!

W poznańskim liceum trwają przygotowania do Dnia Niepodległości. Czyja koncepcja zwycięży? Kółko historyczne domaga się patriotycznej akademii. Zespół kabaretowy woli skecze o rogalach świętomarcińskich. Tymczasem szesnastoletnia Tosia ma na głowie poważniejszy problem…

Krytyka Polityczna

STOP reformie edukacji!

Ogólnopolską manifestację pod hasłem „Nie dla chaosu w szkole” zainicjował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Tylko związkowców przyjechało do stolicy ok. 35 tys. – ZNP zarejestrowało ponad 600 autokarów i kolejne kilkaset busów.

Krytyka Polityczna

II Ogólnopolski Strajk Kobiet

3.10, w Czarny Poniedziałek powiedziałyśmy i powiedzieliśmy głośne NIE. I udało nam się! Nie czas jednak na składanie parasolek. Dlatego NADAL MÓWIMY NIE!

Krytyka Polityczna
warszawa-przeciwko-rasizmowi

Warszawa przeciwko rasizmowi i przemocy

Na ataki narażone są wszystkie osoby wyróżniające się kolorem skóry, ubiorem czy mówiące w obcym języku. Także ludzie żyjący w Polsce od lat, a nawet tutaj urodzeni. Przemoc słowna i fizyczna spotyka naszych przyjaciół, naszych sąsiadów i naszych wspólnych gości.

Krytyka Polityczna
Zamknij