Podcasty

Nie samym socjalem… Książki na wakacje

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej idealnych na czas letnich urlopów.

Seks, narkotyki i rock and roll w naszych książkowych perełkach, o których mogliście już zapomnieć, a które polecamy na letnie dni. Proponujemy trochę lżejsze lektury, ale oczywiście skażone lewacką perspektywą.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Joanna Jędrusik w 50 twarzach Tindera opisuje swoje gorące spotkania z polskimi mężczyznami. Dla gotowych na jeszcze więcej seksu i jeszcze więcej facetów, tym razem w amerykańskich sceneriach, mamy też Pieprzenie i wanilię. W końcu każdej z nas należy się kilka dobrych orgazmów.

Pozostając w światowych klimatach, opowiadamy o Geraldzie Wilku. Tancerzu Zofii Rudnickiej i Festiwalach wyklętych Bartosza Żurawieckiego – naszych rockandrollowych biografiach, do których chętnie wracamy.

Narkotyki bez paniki Davida Nutta to z kolei świetny przewodnik nie tylko dla zażywających. Nutt prowadzi nas przez świat używek, przybliżając wiele zaskakujących faktów i sprawdzając, czy jazda konna jest bardziej śmiertelna od ecstasy.

Ina Benita. Za wcześnie na śmierć Piotra Gacka to historia przedwojennej gwiazdy kina i kabaretu, której życie to materiał nie na jedną, ale przynajmniej trzy książki.

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Raj dla gejów i lesbijek? Czesi chcą równości małżeńskiej

Kobiety na traktory? Raczej feministki na wieś

Działania na rzecz osób LGBT+ są zbyt mało radykalne [rozmowa z drą Anną Strzałkowską]

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij