Podcasty, Unia Europejska

Działania na rzecz osób LGBT+ są zbyt mało radykalne [rozmowa z drą Anną Strzałkowską]

Równość jest jedną z najważniejszych wartości Unii Europejskiej, ale czy na pewno wszyscy są dziś w Polsce równi? 98 proc. osób LGBT+ w Polsce ma prawo mieć przeciwne zdanie.

Nie od dziś wiadomo, że polska polityka nie nadąża za społeczeństwem. Kolejne rządy, zamiast wspierać obywateli i obywatelki w ich prawie do realizowania szczęścia i życia rodzinnego na własnych zasadach – straszą, dyskryminują i negują np. relacje rodzicielskie łączące dzieci z ich niebiologicznymi rodzicami, tylko dlatego, że oboje rodzice są tej samej płci. Czy możemy zrobić coś, żeby naprawdę żyło nam się lepiej, równiej i sprawiedliwiej? Żeby każda osoba czuła się w Polsce i w Europie jak u siebie?

Raj dla gejów i lesbijek? Czesi chcą równości małżeńskiej

O życiu w tęczowej rodzinie rozmawiam z drą Anną Strzałkowską, psycholożką, socjolożką, wykładowczynią akademicką, byłą przewodniczącą Rady ds. Równego Traktowania w Gdańsku, aktywistką na rzecz osób LGBT+.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Prawo Spurek

Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.

Czy weganizm może uratować świat?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Doktora, radczyni prawna, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, współautorka pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Zamknij