Ostatni szczyt w ciągu jednego dnia rozwodnił kilka lat debaty dotyczącej praworządności. Pokazał, że najpierw można napinać muskuły, a potem zawierać kompromisy.

Ostatni szczyt w ciągu jednego dnia rozwodnił kilka lat debaty dotyczącej praworządności. Pokazał, że najpierw można napinać muskuły, a potem zawierać kompromisy.
Ten tydzień pracy PE w kontekście praw człowieka jest szczególny, bo będziemy zajmowali się trzema ich obszarami, w których UE do tej pory zrobiła najmniej.
W Parlamencie Europejskim powstała komisja śledcza ds. transportu zwierząt.
Zmiany w sektorze energetycznym czy transportowym niezbędne do osiągnięcia neutralności klimatycznej dyskutowane są szeroko. A co z przemysłem hodowlanym?
Jedną z największych patologii XXI wieku jest to, że kobieta nie jest bezpieczna we własnym domu.
Jeśli nie potraficie być dziś solidarne i solidarni z osobami LGBTI, to lepiej nic nie mówcie.
Na Węgrzech Orbána nie ma miejsca dla tęczowych rodzin.
Jeśli ktoś sądzi, że mieszkanie na wsi musi się wiązać ze znoszeniem jej charakterystycznych zapachów, powinien pojechać pod Wrześnię, żeby poczuć, jak się żyje w sąsiedztwie ferm.
Mity i stereotypy na temat mleka i rzekomych korzyści z jego picia przez ludzi mają się dobrze. Niedawno stek takich kłamstw wyprodukowało Ministerstwo Zdrowia.
Nie można mieć wszystkiego. Albo intensyfikacja produkcji i obniżanie kosztów, albo zdrowie ludzi, prawa zwierząt i ochrona środowiska.
W całej Europie obserwowany jest niebezpieczny trend intensyfikacji hodowli zwierząt w celach konsumpcyjnych. Czas z tym skończyć.
W zeszłym tygodniu Sejm przyjął ustawę, która pozwala na natychmiastowe izolowanie sprawców przemocy domowej od ich ofiar.