Świat

Trump niemile widziany w Brukseli

Około 6-9 tys. ludzi manifestowało w środę wieczorem 24 maja przeciwko przyjazdowi prezydenta USA Donalda Trumpa do Brukseli na szczyt NATO.

Związki zawodowe, organizacje pozarządowe, feministyczne i pacyfistyczne, uchodźcy, anarchiści, zieloni oraz lewicowe partie
polityczne wyszły na ulice przeciwko Trumpowi i jego polityce opartej na podziałach. Pokojowa manifestacja pod hasłem #TrumpNotWelcome była wymierzona przeciwko jego negatywnemu wpływowi na Amerykę i świat.

Lista zarzutów jest długa: podsycanie nienawiści, wojny, rasizm, dyskryminacja kobiet i mniejszości, ograniczanie praw socjalnych i dostępu do służby zdrowia, lekceważenie praw człowieka oraz wolności słowa, destrukcja środowiska naturalnego i promowanie energetyki opartej na ropie naftowej, negowanie zmiany klimatu wywołanej przez człowieka.

FOTORELACJA: #TrumpNotWelcome

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Agnieszka M. Lisik
Agnieszka M. Lisik
Dziennikarka i fotografka
Dziennikarka i fotografka freelance. Publikuje głównie w „Gazecie Wyborczej”, „Krytyce Politycznej” i „Open Democracy”. Szczególnie interesuje ją technologia, internet i prawa człowieka oraz tematyka polityczna, społeczna i kulturowa.
Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco