Świat

Trump niemile widziany w Brukseli

Około 6-9 tys. ludzi manifestowało w środę wieczorem 24 maja przeciwko przyjazdowi prezydenta USA Donalda Trumpa do Brukseli na szczyt NATO.

Związki zawodowe, organizacje pozarządowe, feministyczne i pacyfistyczne, uchodźcy, anarchiści, zieloni oraz lewicowe partie
polityczne wyszły na ulice przeciwko Trumpowi i jego polityce opartej na podziałach. Pokojowa manifestacja pod hasłem #TrumpNotWelcome była wymierzona przeciwko jego negatywnemu wpływowi na Amerykę i świat.

Lista zarzutów jest długa: podsycanie nienawiści, wojny, rasizm, dyskryminacja kobiet i mniejszości, ograniczanie praw socjalnych i dostępu do służby zdrowia, lekceważenie praw człowieka oraz wolności słowa, destrukcja środowiska naturalnego i promowanie energetyki opartej na ropie naftowej, negowanie zmiany klimatu wywołanej przez człowieka.

FOTORELACJA: #TrumpNotWelcome

Bio

Agnieszka M. Lisik

| Dziennikarka i fotografka. Zajmuje się technologią, internetem i prawami człowieka
Dziennikarka i fotografka freelance. Publikuje głównie w „Gazecie Wyborczej”, „Krytyce Politycznej” i „Open Democracy”. Szczególnie interesuje ją technologia, internet i prawa człowieka oraz tematyka polityczna, społeczna i kulturowa.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.