Miasto

„Smutne potwory” – pokaz filmu i rozmowa

Film Justyny Tafel "Smutne potwory" i dyskusja z Ewą Puszczyńską, Agnieszką Wiśniewską oraz reżyserką filmu.

13 czerwca, czwartek, godz. 20.00, Kino.Lab, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa

Film Justyny Tafel Smutne potwory (film dyplomowy PWSFTViT) – poetycka baśń o dojrzewaniu. Po seansie odbędzie się rozmowa z Ewą Puszczyńską (Opus Film), Agnieszką Wiśniewską (krytyczka filmowa) oraz reżyserką filmu Justyną Tafel.

Konfrontację z polskim krótkim metrażem – czyli kinem tworzonym przez przyszłych debiutantów. Reżyserka pokazuje swój krótki film a jako partnerów do dyskusji zaprasza nie tylko publiczność, ale także uznanego krytyka filmowego i czynnie działającego na polskim rynku producenta. Ten quasi-pitching to unikalna okazja do przyjrzenia się „bebechom” świata filmowego – czego od twórcy oczekuje producent a czego krytyk i czy ich oczekiwania są zgodne z żywą reakcją publiczności?

Smutne Potwory
reż. Justyna Tafel; fabuła 31 min.,
film dyplomowy PWSFTviT;
zdjęcia Weronika Bilska;
występują: Basia Kubiak, Piotr Głowacki, Iwona Karlicka;
opieka artystyczna Filip Bajon

Księżniczka ma 6 lat i najlepszego Tatę na świecie. Tylko ona wie, że jej Tata tak naprawdę jest dzielnym rycerzem, który walczy ze strasznym Potworem. Najgorsze są noce, kiedy Mama ma dyżur w szpitalu i Księżniczka zostaje w domu sama. Jeśli Tata długo nie wraca to znak, że Potwór może zaatakować. Sześcioletnia dziewczynka posiada uniwersalną broń – wyobraźnię, która pomaga jej przetrwać w nieidealnej rzeczywistości dorosłych. Z każdym dniem coraz bardziej jednak zbliża się do tej magicznej granicy w dzieciństwie, za którą odkrywamy, że być może świat wygląda inaczej niż nam mówiono…

Organizator: Stowarzyszenie Film 1,2, Kino.Lab

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij