Miasto

Fot. Jakub Szafrański

Presja ma sens. Jak lublinianie walczą o drzewa

Patrzyliśmy, jak znikają kolejne tereny zielone i odpuszczaliśmy walkę o nie wiele razy. Jeśli odpuścimy teraz, stracimy wszystko – mówią mieszkańcy Lublina.,
Fot. magro_kr/flickr.com CC BY-NC-ND 2.0

Oddajmy Gdańsk pieszym i rowerzystom

Konieczność zachowywania dystansu społecznego może zostać z nami na dłużej. Jak zatem zmniejszyć ryzyko zakażeń w miastach?

Prezydent ułaskawił Jana Śpiewaka. „Muszą być ludzie tacy jak on, którzy stają po stronie słabszych”

Andrzej Duda przychylił się do wniosku o ułaskawienie Jana Śpiewaka, którego sąd uznał winnym za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej w związku z jej udziałem w warszawskiej reprywatyzacji.red.
Fot. Kate Trifo/Unsplash

Od samochodozy, korków i smogu wybaw nas, koronawirusie

Do tego, by przesiąść się na rower, nie zmusiły nas apele aktywistów, zatłoczone ulice, zatrute spalinami powietrze ani rekomendacje lekarzy. Czy zrobi to koronawirus?
Jaroslaw-kaczynski-Victor-Orban

Polak, Węgier – dwa bratanki. Do niszczenia samorządów

Czy zbliżający się kryzys gospodarczy stanie się szansą dla polskich i węgierskich samorządów, by wzmocnić swoją niezależność?, Ervin Gűth
Fot. Pawel Loj/flickr.com CC BY 2.0

Miasto w koronie

Skoro przez ostatnie lata miasto było turystyczną potęgą, czemu po niespełna dwóch miesiącach zastoju na noc wyłącza światła, likwiduje tramwaje i przewiduje problemy z wywozem śmieci?

Czy Gdańsk pomoże Romom z Osowy?

Reakcje Miasta Gdańska i Rzecznika Praw Obywatelskich na tekst Krytyki Politycznej o dramatycznej sytuacji Romów rumuńskich z gdańskiej Osowy.