Miasto

prof. Heiner Flassbeck: The euro crisis and the future of the EU

Wykład w ramach Instytutu Studiów Zaawansowanych. Wykład w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Instytut Studiów Zaawansowanych | The euro crisis and the future of the European Union

Wykład prof. Heinera Flassbecka (Division on Globalization and Development Strategies UNCTAD w Genewie)

czerwca, czwartek, godz. 18:00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Kryzys euro i przyszłość Unii Europejskiej 

Czy za obecny kryzys odpowiada szaleństwo rynków finansowych, rozrzutność europejskiego Południa, a może upór elit rządzących krajów Północy, niewolniczo wiernych błędnym dogmatom?
O realnych źródłach europejskich kłopotów, o niemieckiej współodpowiedzialności za obecną sytuację, wreszcie o szansach na uratowanie zjednoczonej Europy mówić będzie Heiner Flassbeck, niemiecki profesor ekonomii, wieloletni dyrektor ekonomiczny Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD), obecnie założyciel niezależnego portalu ekonomicznego Flassbeck-Economics, autor m. in. książek Gescheitert. Warum die Politik vor der Wirtschaft kapituliert (2009), Die Marktwirtschaft des 21. Jahrhunderts (2010) oraz Dziesięć mitów kryzysu, która ukaże się już wkrótce nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Dyskusję po wykładzie poprowadzi prof. Jerzy Osiatyński.

Profesor Heiner Flassbeck przyjeżdza do Polski na zaproszenie Instytutu Studiów Zaawansowanych i będzie gościem specjalnym seminarium prof. Jerzego Osiatyńskiego i prof. Kazimierza Łaskiego Podstawy polityki gospodarczej: ujęcie ekonomii post-keynesowskiej.

Wykład w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym. 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij