Miasto

Premiera książki „Nienawiść” Michała Zygmunta

Z autorem rozmawiać będzie Tomasz Stawiszyński.

18 listopada, wtorek,  godz. 19.00 , ul. Foksal 16/2 p.

Jak mowa nienawiści zmienia rzeczywistość? Jak będą wyglądały relacje społeczne w Polsce za kilkadziesiąt lat? Zapraszamy na spotkanie wokół książki Nienawiść Michała Zygmunta.

Rozmowę z autorem poprowadzi Tomasz Stawiszyński (Polskie Radio RDC) 

Warszawa, rok 2084. Miłość, powab i czysty rozum to tylko nazwy tabletek poszerzających możliwości tych, których na nie stać. W mieście rządzonym zasadą segregacji generacyjnej i przepełnionym uchodźcami z najbiedniejszych krajów świata – Kuwejtu, Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej – zostaje popełnione morderstwo. Na miejscu zbrodni śledczy znajdują zapiski sprzed 70 lat, dziennik pisany nienawiścią. Już nic nie będzie takie jak wcześniej.

Nowa książka Michała Zygmunta to trzymający w napięciu antykryminał SF, a zarazem dystopia, w której autor przekonująco kreśli wizję kształtu świata będącego efektem dzisiejszej erupcji agresji w sferze polityki i debaty publicznej. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij