Miasto

Debata „Wolność do nienawiści?”

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego i Krytyka Polityczna zapraszają na kolejną z cyklu "Układ równań" debatę.

21 listopada, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16 (II piętro), Warszawa

W Internecie mówimy więcej niż w świecie rzeczywistym, bo czujemy się anonimowi. Pod przybranym nickiem możemy skomentować artykuł, obrzucając jego bohatera/bohaterkę stekiem wulgaryzmów. Na portalach społecznościowych możemy założyć strony wyrażające naszą pogardę wobec Romów, Żydów, osób LGBT czy konkretnych osób z życia publicznego albo wyśmiewające przemoc wobec kobiet. 

Czy tak powinna wyglądać wolność słowa w internetowej praktyce? Jakie są granice wolności słowa w Internecie? Skąd się bierze mowa nienawiści? Czy prawo jest skuteczne wobec mowy nienawiści?      

Uczestniczki i uczestnicy debaty:

  • prof. Monika Płatek, prawniczka
  • Jacek Purski, stowarzyszenie Nigdy Więcej
  • Wojciech Klicki, Fundacja Panoptykon
  • Jaś Kapela, Krytyka Polityczna
  • Moderacja: Agnieszka Wiśniewska, Krytyka Polityczna.

UWAGA: w trakcie debaty będzie zorganizowana opieka dla dzieci.

Debata odbywa się w ramach projektu „Układ równań. Cykl debat o równości” realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Róży Luksemburg.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij