Miasto

Bezpłatne szkolenie dla dziennikarzy i dziennikarek – nabór

Kontakt z cenionymi praktykami mediów oraz warsztaty oferujące skuteczne narzędzia pracy dziennikarskiej zapewni marcowe szkolenie w Gdańsku.

Czy masz ochotę poznać kulisy pracy Agnieszki Michajłow w Radiu Gdańsk? Czego o pracy w mediach publicznych możesz się dowiedzieć w rozmowie z Piotrem Kraśką? Czy udział kobiet i mężczyzn w polskich mediach jest jednakowy? Szkolenia dla dziennikarzy i dziennikarek w Gdańsku w ramach projektu „Głos kobiet się liczy” pozwolą ci poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Przed tobą dwa dni bezcennych szkoleń – zupełnie bezpłatnie! Pomiędzy warsztatami przewidujemy kolację z udziałem gościa specjalnego. To okazja do zbudowania nowych, ważnych kontaktów!

Możesz być reporterem lub publicystą związanym z dowolną redakcją. Możesz na co dzień pracować w gazecie, radiu, telewizji lub Internecie. Wszystkie szkolenia są adresowane również do blogerów i wolnych strzelców, także do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działać skutecznie, jak się rozwijać, żeby pracować zgodnie z modelami promowanymi przez BBC czy „New York Timesa”, to szkolenie jest stworzone specjalnie dla ciebie! O najlepszych wzorcach, które możesz wykorzystać w codziennej pracy, opowiedzą m.in. Agnieszka Michajłow, Piotr Kraśko i Barbara Borowiak.

Program szkolenia:

SOBOTA, 19 marca
10:00-10.30 poranna kawa i ciastko
10.30-12.00 Piotr Kraśko – Przegląd prasy, analiza obrazu, jaki kreują media
12.00-12.15 przerwa kawowa
12.15-13.45 Magda Milewska – Warsztaty (część I) z pracy z początkującymi rozmówcami i rozmówczyniami, czyli jak stworzyć warunki ekspertce, żeby bezpiecznie czuła się przed kamerą, w rozmowie z dziennikarzem i żeby uzyskać od niej najlepszą możliwą wypowiedź
13.45-14.30 lunch
14.30-16.00 Magda Milewska- Warsztaty (część II): Czy media równają do „średniej krajowej”? Zajęcia z kreowania różnorodnej i równościowej debaty publicznej
16.00-16.15 przerwa kawowa
16.15-17.45 Agnieszka Michajłow – Metoda małych kroków czy radykalna zmiana – jak wprowadzać ekspertki do mediów
19.00 kolacja z udziałem Piotra Kraśki i rozmowa o tym, czy różnorodność służy mediom

NIEDZIELA, 20 marca
9.00-10.30 Ania Strzałkowska, Elżbieta Rutkowska – Krytyczny Przegląd Prasy – reportaże 10.30-10.45 przerwa kawowa
10.45-12.15 Barbara Borowiak – Przełam monopol, pokaż różnorodność! – W oparciu o działania podejmowane w szwedzkiej inicjatywie Equalisters, wyrównującej dysproporcje w reprezentacji kobiet w mediach  (cz. 1.)
12.15-12.30 przerwa kawowa
12.30-14.00 Barbara Borowiak – Przełam monopol, pokaż różnorodność! (cz. 2)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz zwracają koszty dojazdu i noclegu uczestnikom/czkom. Na zajęciach obowiązuje limit miejsc. Organizatorzy dokonają wyboru uczestników na podstawie ankiet zgłoszeniowych, których wypełnienie potrwa tylko kilka minut! 

Nabór trwa do 2 marca.

W razie pytań prosimy o kontakt:

Julia Gierczak, tel. (+48) 58 304 75 22 (pon.-pt.: godz. 13-17),

[email protected]

Szkolenia odbędą się  w weekend 19-20 marca w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, p. II w Gdańsku.

Spotkanie wpisuje się cykl wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Głos kobiet się liczy”.  Częścią projektu jest baza Ekspertki.org przygotowana przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego we współpracy z Fundacją Kobiet Nauki, która jako pierwsza w Polsce rozpoczęła budowę bazy ekspertek.

Projekt „Głos kobiet się liczy” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Warsztaty „Czy różnorodność wzbogaca media?” przygotowano we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij