Zdrowie

Petycja: Zostawcie redukcje szkód w Rumunii

Rumuńscy przedstawiciele serwisów redukcji szkód i organizacji pozarządowych pracujących z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych są w bardzo trudnej sytuacji.

Prowadzone przez nich programy redukcji szkód (takie jak wymiana strzykawek czy leczenie substytucyjne) były dotychczas finansowane przez organizacje międzynarodowe jak ONZ i UE. Finansowanie zostało jednak drastycznie ograniczone, a rumuński rząd nie chce finansować usług, za które jest według prawa odpowiedzialny. Z tego powodu zamknięto już 4 z 6 programów, a pozostałe 2 zostaną zamknięte w najbliższym czasie, jeżeli rząd nie zmieni zdania. Od roku 2010, kiedy finansowanie zaczęło maleć, liczba użytkowników, do których docierają programy, spadła o 40 proc., a liczba nowych zakażeń HIV wśród użytkowników narkotyków wzrosła niemal o połowę.

Podpisz petycję!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij