Kraj, Podcasty

Czy Polska może wygrać z pandemią jeszcze w tym roku?

„Przed Polską jedno z największych wyzwań w obszarze polityki zdrowotnej w historii. Rutynowe szczepienia dzieci oraz dorosłych na wybrane choroby (żółtaczka, grypa) odbywają się co roku, jednak nigdy nie obejmowały one tak dużej grupy osób. I nigdy nie odbywały się w warunkach stanu pandemii, który jeszcze cały proces komplikuje. Problem tkwi w tym, że akcja szczepień będzie skomplikowana i rozciągnięta w czasie. A to oznacza, że COVID-19 nie da o sobie zapomnieć co najmniej do końca przyszłego roku” pisał niedawno na łamach Krytyki Politycznej Piotr wójcik.

Czy faktycznie radzimy sobie ze szczepieniami tak źle, a pandemiczna apokalipsa nigdy się w Polsce nie skończy?

Z Piotrem Wójcikiem, dziennikarzem ekonomicznym i publicystą rozmawia dziennikarka i reporterka Krytyki Politycznej Kaja Puto.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Kaja Puto
Kaja Puto
Reportażystka, felietonistka
Dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi jako freelancerka. Związana z Krytyką Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. Absolwentka MISH UJ, studiowała też w Berlinie i Tbilisi. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik
Publicysta ekonomiczny
Publicysta ekonomiczny. Komentator i współpracownik Krytyki Politycznej. Stale współpracuje z „Nowym Obywatelem”, „Przewodnikiem Katolickim” i REO.pl. Publikuje lub publikował m. in. w „Tygodniku Powszechnym”, magazynie „Dziennika Gazety Prawnej”, dziale opinii Gazety.pl i „Gazecie Polskiej Codziennie”.
Zamknij