Kraj, Podcasty

Czy Polska może wygrać z pandemią jeszcze w tym roku?

„Przed Polską jedno z największych wyzwań w obszarze polityki zdrowotnej w historii. Rutynowe szczepienia dzieci oraz dorosłych na wybrane choroby (żółtaczka, grypa) odbywają się co roku, jednak nigdy nie obejmowały one tak dużej grupy osób. I nigdy nie odbywały się w warunkach stanu pandemii, który jeszcze cały proces komplikuje. Problem tkwi w tym, że akcja szczepień będzie skomplikowana i rozciągnięta w czasie. A to oznacza, że COVID-19 nie da o sobie zapomnieć co najmniej do końca przyszłego roku” pisał niedawno na łamach Krytyki Politycznej Piotr wójcik.

Czy faktycznie radzimy sobie ze szczepieniami tak źle, a pandemiczna apokalipsa nigdy się w Polsce nie skończy?

Z Piotrem Wójcikiem, dziennikarzem ekonomicznym i publicystą rozmawia dziennikarka i reporterka Krytyki Politycznej Kaja Puto.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Kaja Puto
Kaja Puto
Reportażystka, felietonistka
Dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi jako freelancerka. Związana z Krytyką Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. Absolwentka MISH UJ, studiowała też w Berlinie i Tbilisi. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik
Publicysta ekonomiczny
Publicysta ekonomiczny. Komentator i współpracownik Krytyki Politycznej. Stale współpracuje z „Nowym Obywatelem”, „Przewodnikiem Katolickim” i REO.pl. Publikuje lub publikował m. in. w „Tygodniku Powszechnym”, magazynie „Dziennika Gazety Prawnej”, dziale opinii Gazety.pl i „Gazecie Polskiej Codziennie”.
Zamknij