Fotorelacje

Marsz dla Aleppo w czeskiej Pradze

26 grudnia z Berlina wyruszył Marsz dla Aleppo – #CivilMarchForAleppo – piesza wędrówka z Europy do Syrii, w której biorą udział osoby chcące zwrócić uwagę świata na cierpienia ludności cywilnej w czasie trwającej tam wojnie domowej.

Aleppo stało się symbolicznym miejscem dla całej wojny w regionie, w której różnorodne bojówki, siły wspierane z zagranicy i rządowe wojska stworzyły największy kryzys humanitarny ostatnich lat – na którym, jak zawsze, cierpią niewinni. Marsz do celu może potrwać nawet cztery miesiące – organizatorzy zachęcają jednak do każdej formy uczestnictwa: od wzięcia udziału w całym pochodzie, przez wspieranie dobrym słowem wędrujących albo przyłączenie się do kampanii informacyjnej, która ma zwrócić uwagę na to, co dzieje się i będzie dalej dziać w Syrii. Marsz nie deklaruje się po żadnej z walczących stron, a wspólną ideą uczestników i uczestniczek jest sprzeciw wobec bezczynności i obojętności na cierpienie cywilnych ofiar konfliktu. Inicjatorką marszu jest Anna Alboth, jak sama o sobie pisze, „Polka, dziennikarka i matka”.

Marsz do Aleppo

FOTORELACJA Z PRAGI: TOMAS RAFA

 

 

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Tomáš Rafa
Tomáš Rafa
Fotograf, filmowiec
Fotograf i filmowiec, prowadzi badania nad problemem ekstremizmu w Polsce, Czechach i na Słowacji w ramach wieloletniego projektu "Nowy nacjonalizm w sercu Europy". Absolwent Wydziału Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zamknij