Kraj

Szczęśniak: Która Polka jest podległa?

Wiele argumentów padło za i przeciwko hasłu tegorocznej Manify. Zdaje mi się, że zabrakło jednego – pisze na portalu Feminoteka Agata Szczęśniak.

Wadą hasła „O Polkę niepodległą” jest to, że mało która polska kobieta będzie chciała się pod nim podpisać.

Na zajęciach z angielskiego, w dużej grupie, złożonej głównie z kobiet, powiedziałam ostatnio, że wybieram się na Manifę. Oczywiście wywołałam w ten sposób dyskusję o tym, jak się mają kobiety w Polsce, jakie są ich problemy w miejscach pracy, a jakie w domu. I o ile jeszcze udawało się dyskutować z obrazem świata, który prezentujemy na manifach, seminariach, w książkach, to samo hasło spotkało się wyłącznie ze wzruszeniem ramion.

Czytaj cały tekst na portalu Feminoteka.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agata Szczęśniak
Agata Szczęśniak
Redaktorka OKO.press
Publicystka, redaktorka OKO.press. Współzałożycielka i wieloletnia wicenaczelna Krytyki Politycznej. Pracowała w „Gazecie Wyborczej”. Doktorantka w ISNS UW. Socjolożka, studiowała też filozofię i stosunki międzynarodowe.
Zamknij