Miasto

Spotkanie z Arturem Domosławskim

8 października, wtorek, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Arturem Domosławskim, autorem książki „Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary”.

8 października, wtorek, o godz. 19.00 w siedzibie Krytyki Politycznej (ul. Foksal 16, Warszawa) odbędzie się spotkanie z Arturem Domosławskim, autorem książki Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary.

Jest to pierwsza od czasu biografii Kapuściński non-fiction książka Autora, który kroczy śladami tajemniczych zabójstw ludzi zaangażowanych w obronę niszczonego środowiska naturalnego w Ameryce Południowej. Kto stoi za zabójstwami? Czy zwyczajni ludzie mają szansę w zderzeniu z międzynarodowymi korporacjami i przekupionymi władzami?

Nowa książka Domosławskiego otwiera oczy i pokazuje zasady rządzące również naszym światem.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz radiowej „Trójki”, Michał Nogaś.

O Autorze

Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów. W latach 1991-2011 dziennikarz „Gazety Wyborczej”, od 2011 r. związany z tygodnikiem „Polityka”. Autor cenionych książek, m.in. „Chrystus bez karabinu”, „Gorączka latynoamerykańska”, „Ameryka zbuntowana” oraz głośnej biografii „Kapuściński non-fiction”, przełożonej na francuski, włoski, angielski i hiszpański. Uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2010.

Wstęp wolny, zapraszamy!

8 października, wtorek, godz. 18.00, Krytyka Polityczna, Foksal 16 II p, Warszawa

Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo „Wielka Litera”.

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px