Miasto

Budżet obywatelski to pomysł na dobry początek

Dlaczego jednak Wrocław przeznacza na ten cel dziesięć razy mniej niż na przykład Łódź?

W zeszłym tygodniu Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że urząd miejski zamierza przekazać mieszkańcom Wrocławia 2 mln zł na realizację projektów obywatelskich. Niestety niezadowolonym z niskiej kwoty zaproponował… wyprowadzkę z miasta – do Łodzi, gdzie pieniędzy przekazanych na oddolne inicjatywy jest dziesięć razy więcej. 

„«Jeśli ktoś uważa, że jest lepiej w Łodzi, to proszę się przeprowadzić do Łodzi». Słowa wypowiedziane przez prezydenta Wrocławia zaskakują. Niestety wpisują się w serię opryskliwych i nieprzemyślanych wypowiedzi miejskich urzędników”. 

Tekst Dawida Krawczyka z wrocławskiego klubu KP. Całość we wrocławskim dodatku „Gazety Wyborczej” z 27 marca. 

Ciekawy artykuł? Pomóż nam pisać takie teksty dalej.

Bio

Dawid Krawczyk

| Reporter Krytyki Politycznej
Autor reportaży, wywiadów, analiz i recenzji. Absolwent Filozofii i Filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Redaktor działu Narkopolityka poświęconego krajowej i międzynarodowej polityce narkotykowej. Publikował między innymi w Magazynie Świątecznym "Gazety Wyborczej" oraz polskiej edycji "Le Monde Diplomatique". Tłumaczenia jego tekstów ukazywały się w językach: angielskim, czeskim, rumuńskim, węgierskim i włoskim.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.