Miasto

Budżet obywatelski to pomysł na dobry początek

Dlaczego jednak Wrocław przeznacza na ten cel dziesięć razy mniej niż na przykład Łódź?

W zeszłym tygodniu Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że urząd miejski zamierza przekazać mieszkańcom Wrocławia 2 mln zł na realizację projektów obywatelskich. Niestety niezadowolonym z niskiej kwoty zaproponował… wyprowadzkę z miasta – do Łodzi, gdzie pieniędzy przekazanych na oddolne inicjatywy jest dziesięć razy więcej. 

„«Jeśli ktoś uważa, że jest lepiej w Łodzi, to proszę się przeprowadzić do Łodzi». Słowa wypowiedziane przez prezydenta Wrocławia zaskakują. Niestety wpisują się w serię opryskliwych i nieprzemyślanych wypowiedzi miejskich urzędników”. 

Tekst Dawida Krawczyka z wrocławskiego klubu KP. Całość we wrocławskim dodatku „Gazety Wyborczej” z 27 marca. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dawid Krawczyk
Dawid Krawczyk
Dziennikarz
Dziennikarz, absolwent filozofii i filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, autor książki „Cyrk polski” (Wydawnictwo Czarne, 2021). Od 2011 roku stale współpracuje z Krytyką Polityczną. Obecnie publikuje w KP reportaże i redaguje dział Narkopolityka, poświęcony krajowej i międzynarodowej polityce narkotykowej. Jest dziennikarzem „Gazety Stołecznej”, warszawskiego dodatku do „Gazety Wyborczej”. Pracuje jako tłumacz i producent dla zagranicznych stacji telewizyjnych. Współtworzył reportaże telewizyjne m.in. dla stacji BBC, Al Jazeera English, Euronews, Channel 4.
Zamknij