Czytaj dalej, Podcasty

Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli

Ukazała się właśnie nowa pozycja w naszej, jak ją nazywamy w wydawnictwie, serii z koloratką. Podcast Venduli Czabak i Krzysztofa Tomasika.

Posłuchaj całości

Sakrament obłudy. Wspomnienia z seminarium Roberta Samborskiego to opowieść młodego chłopaka, który pełen ideałów i przepełniony wiarą wstąpił do seminarium. Formowanie przyszłego pasterza zostało przerwane na kilka tygodni przed święceniami, kiedy Robert z hukiem wyleciał ze szkoły. W książce kreśli portrety kolegów, przełożonych i opisuje swoją drogę od żarliwej wiary do ateizmu. Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, kto kształtuje umysły polskich parafian, lektura obowiązkowa!

Dopełnienie obrazu polskiego duchowieństwa przynosi książka Korporacja Kościół. Wyznania księdza Piotra Babińskiego. Były ksiądz opisuje swoją karierę i narastające obrzydzenie do korporacyjnych reguł rządzących kościelną strukturą. Nie ma tutaj wiary i powołania, jest żądza władzy i kombinowanie, jak zdobyć jej najwięcej.

O ofiarach Kościoła pisał Artur Nowak w książkach Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos oraz Dzieci, które gorszą i w powieści, dla której inspiracją była historia młodej dziewczyny poddanej praktykom księży egzorcystów. Nie mogło w naszej rozmowie zabraknąć bestsellerowej książki Marty Abramowicz Zakonnice odchodzą po cichu. Byłe zakonnice opowiedziały Marcie, jak wyglądała ich droga do habitu, jak się w nim żyło i jak trudno było wrócić do normalności po jego zrzuceniu. Jej druga książka nosi tytuł Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica – wielu te dzieci zna, ale mało kto o nich mówi. Dlatego że to tabu, czy dlatego, że hańba?

Agata Diduszko-Zyglewska od lat punktuje wpływ Kościoła w życiu publicznym – jej książka Krucjata polska to zapis lat walki o świecką Polskę.

Kolega z pracy gwałci dzieci, szef o tym wie i go kryje. W Kościele to normalka

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij