Podcasty

Socjaldemokracja: równość niedokończona

O wielkim projekcie zaprowadzenia równości w kapitalizmie widzianym oczami Thomasa Piketty’ego opowiada Michał Sutowski.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Rządy pracowników w fabryce? A może lepszy rząd, co kupi fabrykę? Czemu amerykańska szkoła była równiejsza niż europejska (ale już nie jest)? I jak zjednoczona Europa zaszkodziła socjaldemokracji? O wielkim projekcie zaprowadzenia równości w kapitalizmie widzianym oczami Thomasa Piketty’ego opowiada Michał Sutowski.

Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs

Czy turbokapitalizm zrodzi nierówności nieznane w całym XX wieku? Dlaczego w czasach big data nie potrafimy policzyć, ile majątku posiadają najbogatsi? Jak sprawić, by polityka klimatyczna nie podpaliła świata, zanim ugotuje go zmiana klimatu? Kto powinien płacić więcej podatków, a kto dostać więcej władzy? I czemu lewica przyciąga wykształciuchów, a klasę robotniczą niekoniecznie?

O tym wszystkim na ponad 1200 stronach pisze najważniejszy ekonomista XXI wieku, Thomas Piketty a ja i moi goście próbujemy opowiedzieć w cyklu podcastów Krytyki Politycznej.

Thomas Piketty będzie gościem Krytyki Politycznej 26 maja 2022 i wystąpi na debacie w warszawskiej świetlicy KP.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij