Fotorelacje

Spotkanie CEE 2015 Krytyka Polityczna i przyjaciele

Zaprosiliśmy do Cieszyna zaprzyjaźnione organizacje, żeby lepiej się poznać, czegoś od siebie nauczyć, ale też żeby móc przebić sobie piątki i wspólnie porozmawiać o zmienianiu świata na lepszy.

Sierpniowe spotkania w Cieszynie przez lata były dla środowiska Krytyki Politycznej świętem, wakacjami, miejscem podsumowań działań i snucia planów na przyszłość. Od dwóch lat są miejscem spotkania z przyjaciółmi. Zaprosiliśmy do Cieszyna zaprzyjaźnione organizacje, żeby lepiej się poznać, czegoś od siebie nauczyć, ale też żeby móc przebić sobie piątki i wspólnie porozmawiać o zmienianiu świata na lepszy, bo wiemy, że wszystkich nas to bardzo interesuje.

Krytyka Polityczna to sieć instytucji i aktywistów. Działamy na rzecz zmiany świata na bardziej sprawiedliwy. Dla warszawiaków jesteśmy redakcją na Foksal, dla osób śledzących debatę publiczną w Polsce jesteśmy komentatorami z radia i telewizji oraz dziennikarzami Dziennika Opinii, dla czytelników książek jesteśmy Wydawnictwem, dla mieszkańców Cieszyna czy Gdańska – świetlicami społeczno-kulturalnymi, dla łodzian organizatorami obchodów rocznicy Rewolucji 1905, w Gnieźnie znają nas jako fanów kina zaangażowanego. W świecie akademickim jesteśmy gospodarzami seminariów, wykładów i konferencji organizowanych przez prowadzony przez nas Instytut Studiów Zaawansowanych, w środowisku organizacji pozarządowych jesteśmy jednym z większych NGO-sów, na Ukrainie jesteśmy „Політична Критика”, w Rosji wydajemy pismo „Политическая критика”, a w sieciach międzynarodowych jesteśmy tym wszystkim po trochu – aktywistami, dziennikarzami, akademikami, artystami – i przyzwyczailiśmy się, że sporo czasu zajmuje nam wyjaśnienie, jak działa ten skomplikowany organizm, jakim jest Krytyka Polityczna. Dla siebie nawzajem, dla wielu organizacji i środowisk w Polsce i za granicą jesteśmy po prostu przyjaciółmi.

Czytaj więcej o działaniach sieci KP. 

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij