Fotorelacje

Spotkanie CEE 2015 Krytyka Polityczna i przyjaciele

Zaprosiliśmy do Cieszyna zaprzyjaźnione organizacje, żeby lepiej się poznać, czegoś od siebie nauczyć, ale też żeby móc przebić sobie piątki i wspólnie porozmawiać o zmienianiu świata na lepszy.

Sierpniowe spotkania w Cieszynie przez lata były dla środowiska Krytyki Politycznej świętem, wakacjami, miejscem podsumowań działań i snucia planów na przyszłość. Od dwóch lat są miejscem spotkania z przyjaciółmi. Zaprosiliśmy do Cieszyna zaprzyjaźnione organizacje, żeby lepiej się poznać, czegoś od siebie nauczyć, ale też żeby móc przebić sobie piątki i wspólnie porozmawiać o zmienianiu świata na lepszy, bo wiemy, że wszystkich nas to bardzo interesuje.

Krytyka Polityczna to sieć instytucji i aktywistów. Działamy na rzecz zmiany świata na bardziej sprawiedliwy. Dla warszawiaków jesteśmy redakcją na Foksal, dla osób śledzących debatę publiczną w Polsce jesteśmy komentatorami z radia i telewizji oraz dziennikarzami Dziennika Opinii, dla czytelników książek jesteśmy Wydawnictwem, dla mieszkańców Cieszyna czy Gdańska – świetlicami społeczno-kulturalnymi, dla łodzian organizatorami obchodów rocznicy Rewolucji 1905, w Gnieźnie znają nas jako fanów kina zaangażowanego. W świecie akademickim jesteśmy gospodarzami seminariów, wykładów i konferencji organizowanych przez prowadzony przez nas Instytut Studiów Zaawansowanych, w środowisku organizacji pozarządowych jesteśmy jednym z większych NGO-sów, na Ukrainie jesteśmy „Політична Критика”, w Rosji wydajemy pismo „Политическая критика”, a w sieciach międzynarodowych jesteśmy tym wszystkim po trochu – aktywistami, dziennikarzami, akademikami, artystami – i przyzwyczailiśmy się, że sporo czasu zajmuje nam wyjaśnienie, jak działa ten skomplikowany organizm, jakim jest Krytyka Polityczna. Dla siebie nawzajem, dla wielu organizacji i środowisk w Polsce i za granicą jesteśmy po prostu przyjaciółmi.

Czytaj więcej o działaniach sieci KP. 

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij