Fotorelacje

Las Oma. Sztuka Agustína Ibarroli


Dolina Oma leży w odległości 5 kilometrów na północny-wschód od Gerniki w Kraju Basków. Na jej zachodnim skraju znajduje się słynna dzięki prehistorycznym malowidłom skalnym jaskinia Santimamiñe. Po przeciwnej stronie baskijski powstała praca artysty wizualnego Agustína Ibarroli, (po)malowany las.

Sztuka Ibarroli jest z założenia interwencją tak w przestrzeni, jak i w sferze publicznej. On sam, represjonowany i wielokrotnie więziony przez reżim frankistowski za działalność komunistyczną i związkową, pozostaje czynnym aktywistą społecznym. Jego działalność w stowarzyszeniach przeciwstawiających się przemocy stosowanej przez ETA sprawiła, że osobiście stał się ofiarą ataków i gróźb ze strony jej członków.

Jakub Szafrański, korespodencja z Hiszpani

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij