Fotorelacje

Fotorelacja: Miasteczko „Solidarności” we Wrocławiu

Pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu rozstawiono we wtorek, 21 maja, miasteczko namiotowe. Związkowcy z „Solidarności” rozbijali obozowisko od wczesnych godzin porannych. O 14.00, wspólnie z ponad dwustu osobową grupą zwolenników podjęli decyzję, że zostaną na placu przed urzędem, dopóki politycy nie odpowiedzą na ich postulaty.

Czytaj relację Dawida Krawczyka, Miasteczko „Solidarności”: Zostajemy!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dawid Krawczyk
Dawid Krawczyk
Dziennikarz
Dziennikarz, absolwent filozofii i filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, autor książki „Cyrk polski” (Wydawnictwo Czarne, 2021). Od 2011 roku stale współpracuje z Krytyką Polityczną. Obecnie publikuje w KP reportaże i redaguje dział Narkopolityka, poświęcony krajowej i międzynarodowej polityce narkotykowej. Jest dziennikarzem „Gazety Stołecznej”, warszawskiego dodatku do „Gazety Wyborczej”. Pracuje jako tłumacz i producent dla zagranicznych stacji telewizyjnych. Współtworzył reportaże telewizyjne m.in. dla stacji BBC, Al Jazeera English, Euronews, Channel 4.
Zamknij