Fotorelacje

Fotorelacja: Kto wygrywa na wojnie narkotykowej?

Fotorelacja z debaty o wojnie narkotykowej, w którym udział wzięli: Martin Jelsma oraz
Tom Blickman z Transnational Institute, Marek Balicki, były minister zdrowia, dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie oraz Andrzej Rozenek z Ruchu Poparcia Palikota. Debatę poprowadziła Martyna Dominiak z zespołu Krytyki Politycznej, redaktorka portalu Narkopolityka.pl.

Przez media przetoczyła się kolejna fala paniki demonizująca substancje psychoaktywne. Społeczeństwo otrzymało wiele nierzetelnych komunikatów, obwiniających narkotyki o bezpośrednie powodowanie wielu osobistych tragedii. Na świecie natomiast zaobserwować można coraz więcej odważnych decyzji państw w kwestii redukowania szkód spowodowanych wojną z narkotykami. Boliwia zalegalizowała liście koki, Czechy wprowadzają medyczną marihuanę, stany Kolorado i Waszyngton zamierzają zalegalizować obrót marihuaną. Niestety w większości państw wygrywa konserwatywna i dawno przegrana opinia, że jest szansa na to, że ludzkość przestanie używać substancji psychoaktywnych. Warto kolejny raz zapytać, czy możliwa jest szybka zmiana międzynarodowych przepisów regulowanych przez ONZ tak, by nie powodowały konfliktów w niektórych rejonach świata i kolejnych osobistych ludzkich tragedii.

Więcej informacji na stronie narkopolityka.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij