[rev_slider alias="czarny-protest"]

Czarny Piątek 2018. Fotorelacja Jakuba Szafrańskiego

Według danych Urzędu Miasta w demonstracji w Warszawie wzięło udział 55 tys. osób. Protesty w ramach Czarnego Piątku odbywały się też w innych miastach i za granicą.

 

Czytaj o protestach kobiet na KrytykaPolityczna.pl

Natalia Sawka: Wojnę kobiet z polskim państwem wyznaniowym czas zacząć

Dwa lata temu jesienią przez Polskę przetoczył się potężny ruch społeczny zwany Czarnym Protestem. Na ulicach przeciwko zakazowi aborcji protestowało tysiące kobiet. Kolejny taki strajk odbędzie się w ten piątek. Mobilizacja jest potrzebna, bo zarówno rządowi PiS, jak i całemu obozowi prawicy taki protest nie jest teraz na rękę.

Wojnę kobiet z polskim państwem wyznaniowym czas zacząć

Draginja Nadazdin: Zielone światło dla projektu zakazującego aborcji mobilizuje społeczeństwo

Kobiety po raz kolejny muszą pokazać, że nie godzą się na odbieranie im podstawowych praw człowieka.

Draginja Nadazdin: Zielone światło dla projektu zakazującego aborcji mobilizuje społeczeństwo

czytaj także

Nadażdin: Projekt zakazujący aborcji zmobilizuje społeczeństwo

Draginja Nadaždin, Amnesty International

Grzybek: Cierpienia, jakie zafundował rodzicom prof. Chazan, staną się normą

Jeśli PiS poprze projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję, kobiety i mężczyźni masowo wyjdą na ulice.

Cierpienia, jakie zafundował rodzicom prof. Chazan, staną się normą

Dunin o zakazie aborcji: Oni to zrobią

Sejm, również przez nieobecność posłów liberalnej opozycji na głosowaniu, odrzucił po pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy Ratujmy Kobiety liberalizujący prawo aborcyjne. Skierował natomiast do dalszych prac projekt Zatrzymaj Aborcję zaostrzający przepisy. Czy PiS zdecyduje się je przegłosować? Powinnyśmy się na to przygotować. Komentuje Kinga Dunin.

Dunin o zakazie aborcji: Oni to zrobią

#CzarnyPiątek. Wyjdźcie z nami na ulicę!

Wyjdźcie dziś z nami na ulicę! To co się dzieje jest śmiertelnie niebezpieczne dla nas wszystkich i dla naszych córek – apelują publicystki „Przy Kawie o Sprawie”: Agata Diduszko-Zyglewska, Agata Szczęśniak, Elżbieta Korolczuk, Agata Adamiecka i Paulina Piechna-Więckiewicz #CzarnyPiątek #Ogólnopolski Strajk Kobiet

Przy Kawie o Sprawie Czarny Piątek

Wyjdźcie dziś z nami na ulicę! To co się dzieje jest śmiertelnie niebezpieczne dla nas wszystkich i dla naszych córek – apelują publicystki #PrzyKawieoSprawie Agata Diduszko-Zyglewska Agata Szczęśniak Elżbieta Korolczuk Agata Adamiecka Paulina Piechna-Więckiewicz #CzarnyPiątek #StrajkWszystkich Ogólnopolski Strajk Kobiet

Opublikowany przez Krytyka Polityczna na 23 marca 2018

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij