Czytaj dalej

Autorzy książki „Kim jest Ślimak Sam?” piszą do kuratorium… i przekazują honoraria na Trans-fuzję i KPH

ślimak-sam-książka

Autorzy książki „Kim jest Ślimak Sam?” przelali całe swoje honoraria autorskie uzyskane odkąd sprawa reakcji kuratorium w Olsztynie na ich książkę została nagłośniona, na Fundację Trans-fuzja (wspierająca osoby trans) i Kampanię Przeciw Homofobii.

Do Kuratorium Oświaty w Olsztynie

Szanowni Państwo,

Z doniesień medialnych wiemy zarówno o Państwa reakcji na naszą książkę Kim jest Ślimak Sam, jak i o wycofaniu książeczki z biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Ślimak Sam miał uczyć akceptacji, tolerancji oraz życzliwości. Państwa reakcja pokazała wszystkim nienormatywnym dzieciom w Olsztynie (i prawdopodobnie w całej Polsce), że szkoła nie jest dla nich bezpiecznym miejscem, gdzie mogą liczyć na zrozumienie oraz rozwinąć swój pełen potencjał.

Zgodnie z raportem Kampanii Przeciw Homofobii 30% osób LGBT doświadczyło w latach 2010-2015 przemocy, a 26% z tych osób spotkało się z przemocą właśnie w szkole bądź na uczelni. W ekstremalnych przypadkach szykany rówieśników doprowadzają do samobójstw.

Państwa decyzja wzmacnia homofobiczne, transfobiczne i przemocowe tendencje. Nie możemy jej odwrócić, ale możemy próbować ją przekuć w coś pozytywnego. W związku z tym przelaliśmy całe nasze honoraria autorskie uzyskane, odkąd sprawa została nagłośniona, na Fundację Trans-fuzja (wspierająca osoby trans) i Kampanię Przeciw Homofobii.

Za promocję książki spowodowaną Państwa działaniami dziękujemy, ale szkody, jakie Państwo wyrządzili, pozostaną.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij