Miasto

Wrocław: Manifa 2012 Chleba zamiast igrzysk

Tegoroczna Manifa jest naszą odpowiedzią na brak współpracy władz miasta z jego mieszkankami i mieszkańcami, w szczególności na brak konsultacji społecznych w sprawie kluczowych wydatków z budżetu miasta. Zapraszamy na Manifę 2012 oraz na wydarzenia jej towaryszące.

Tegoroczna Manifa jest naszą odpowiedzią na brak współpracy władz miasta z jego mieszkankami i mieszkańcami, w szczególności na brak konsultacji społecznych w sprawie kluczowych wydatków z budżetu miasta.


Jesteśmy koalicją lokalnych środowisk, które nie zgadzają się na milionowe inwestycje związane z EURO2012 i jednoczesne cięcia budżetowe powodujące realne zubożenie nas wszystkich, a zwłaszcza mieszkanek Wrocławia. 

Antyspołeczna polityka zawsze najmocniej uderza w kobiety!


Międzynarodowy Dzień Kobiet jest świętem solidarności społecznej i upominaniem się o sprawiedliwość dla wszystkich! 


Nie zgadzamy się na wzrost kosztów życia poprzez podnoszenie opłat i wprowadzanie nowych podatków, które mają ratować zrujnowany budową stadionu budżet miejski.
Nie zgadzamy się na łamanie praw lokatorskich i niesprawiedliwą politykę mieszkaniową.


Uważamy, że edukacja jest prawem, a nie towarem. Domagamy się zwiększenia inwestycji miejskich na edukację i opiekę. Mówimy stanowcze NIE zamykaniu szkół publicznych oraz corocznemu podnoszeniu opłat za przedszkola i żłobki.


Domagamy się realnych konsultacji społecznych w sprawach, które dotyczą budżetu naszego miasta i naszych kieszeni  – to obywatelki i obywatele powinni decydować, które inwestycje i projekty są im najbardziej potrzebne, a które to zbędne i drogie igrzyska.


Zgadzasz się z Nami? Dołącz do Nas! Przyjdź na Manifę

 


11.03.2012 o godz. 14.00, Rynek (pomnik Fredry) 


Inicjatywa 8 Marca 

 

 

Zapraszamy na Manifę 2012 "Chleba zamiast igrzysk" oraz na wydarzenia jej towarzyszące:

 

 

8 marca, czwartek

 

godz. 12.00  – konferencja prasowa (Falanster, ul. św. Antoniego 23)

 

godz. 13.00-15.00 happening Amnesty International "Stop Przemocy Wobec Kobiet!" (deptak na ul. Oławskiej)

 

godz. 17.30-19.00 – pokaz filmu „Strajk matek” + dyskusja „Dla was smakołyki dla nas śmietniki – kobiety i neoliberalne miasto” (Klub Puzzle, Rynek 2) 

„Strajk matek” to film dokumentalny o warunkach pracy i życia kobiet w Wałbrzychu, gdzie bohaterki opowiadają, w jaki sposób muszą radzić sobie z ciągłym brakiem stabilnego i wystarczającego dochodu, z miejskiemu urzędami oraz mówią o tym, jak lokalna polityka miasta, szczególnie ta związana z mieszkaniami, utrudnia ich codzienną opiekuńczą pracę. Film opowiada również o taktykach ich oporu. Autorki filmu Magda Em i Małgorzata Maciejewska zostały wyróżnione nagrodą "Okulary Równości", przyznawaną przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.Po projekcji zapraszamy do dyskusji o kryzysie opieki w neoliberalnym mieście. Oprócz Gosi Maciejewskiej, wezmą w niej udział również Katarzyna Gawlicz i Marcin Marszałek, współautorzy Raportu Social Watch o biedzie i wykluczeniu w Polsce.  

 

 

10 marca, sobota 

 

– godz. 15.00 – otwarta debata o kryzysie edukacji we Wrocławiu


Do dyskusji zapraszamy mieszkanki i mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza rodziców, nauczycieli, pedagogów i studentów. (Klub Włodkowica 21, ul. Włodkowica 21)

Dlaczego miasto wydaje pieniądze na stadion a nie na edukację? Czy żłobki mają być coraz droższe? Czy nadal będzie brakowało miejsc w przedszkolach? Czy szkoły przeniosą się do kontenerów? Czy wyższe uczelnie staną się instytucjami szkolącymi jedynie do pracy korporacjach? Czy edukacja ma być prawem, czy towarem? Czy ma być dla wszystkich czy dla wybranych? Przyjdź! Powiedz, co cię denerwuje! Niech miasto usłyszy głos swoich mieszkańców!

– godz. 16.00 – Wymiana rzeczy używanych dla dzieci i dorosłychW ramach tegorocznej Manify zapraszamy wszystkie osoby na wymianę ubrań, która odbędzie się 10 marca, w sobotę w godzinach od 16.00 do 19.00 w Falansterze (ul. Św. Antoniego 23).
Będzie to świetna okazja do odświeżenia swojej garderoby przed wiosną. Zasady są proste:
– każda osoba sama decyduje co przyniesie na wymianę: ubrania (również dziecięce), paski, torebki, buty, broszki, bransoletki….

– ciuchy muszą być czyste i w dobrym stanie
– rzeczy można wymieniać na zasadach dowolnie ustalonych z drugą stroną transakcji
– ubrania, których nie uda się Wam wymienić można zostawić organizatorkom, które oddadzą je kobietom z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Wymianę współorganizuje Inicjatywa 8 marca wraz z Fundacją Koliber. 
Więcej informacji o fundacji: www.fundacjakoliber.plwww.facebook.com/fundacja.koliber

 

 

11 marca, niedziela 

 

– godz. 14.00 – Manifa!!! (Rynek pod pomnikiem Fredry)

– godz. 20.00  afterparty (Klub Niskie Łąki, ul. Ruska 46c)

 

więcej info: manifa.wroclaw.pl

kontakt: [email protected]

tel. +48 720 577 189, +48 720 266 241 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij