Miasto

Spotkanie wokół książki: “Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach”

28 stycznia, środa, godz. 19.00, MÓZG Warszawa. W spotkaniu wezmą udział redaktorzy książki: Antoni Michnik i Klaudia Rachubińska.

Spotkanie promocyjne Onomatopei oraz książki Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach

28 stycznia, środa, godz. 19.00, MÓZG Warszawa, ul. Jana Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa

Onomatopeja – legendarna formacja posthipisowska i w pełni artystyczna lat 70-tych. Spotkanie z liderami zespołu, Janem Olszakiem i Andrzejem Mitanem w rozmowie z Łukaszem Strzelczykiem. Wieczór dopełni performance niespodzianka oraz wystawa zdjęć dokumentująca akcje artystyczne zespołu. (Andrzej Mitan versus Antek Michnik, czyli polskie dzieje Fluxusu).

W drugiej części wieczoru odbędzie się spotkanie wokół książki: Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach

Outsiderzy świata sztuki, muzyki i literatury: dziwacy, eksperymentatorzy, emigranci, prowokatorzy, niespełnieni rewolucjoniści, wynalazcy. Muzycy bez nut, filmowcy bez kamer, malarze bez płócien.

Choć Fluxus powszechnie uznawany jest za kluczowy moment w przemianach XX-wiecznej awangardy, w Polsce wciąż jest mało znany. Książka Narracje, estetyki, geografie autorstwa Grupy ETC jest pierwszą tak obszerną polskojęzyczną publikacją poświęconą temu zjawisku.

W spotkaniu wezmą udział redaktorzy książki: Antoni Michnik i Klaudia Rachubińska.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij