Miasto

Pokolenie przemian

Dyskusja wokół filmu "Jesteś Bogiem" z udziałem Agaty Saraczyńskiej oraz Radka Miszczaka. Prowadzenie: Krzysztof Bielaszka. 25 października, godz. 19.45 Kino Helios Nowe Horyzonty.

Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu oraz Kino Helios NH  zapraszają na spotkanie-dyskusję o „pokoleniu przemian”. Punktem wyjścia do rozmowy o ludziach urodzonych w Polsce w latach 80 będzie film Leszka Dawida Jesteś Bogiem, który opisuje historię zespołu Paktofonika. Temat staje się coraz bardziej viralny – zarówno ze względu na fabułę filmu, jak i temat Magika podchwycony przez przedstawicieli popkultury. Wszyscy, od Wojewódzkiego do Natalii Lesz, chcą zaistnieć dzięki „Jesteś Bogiem” – my zapytamy dla czego tak się dzieje? Dlaczego historia Magika i jego przyjaciół była marginalizowana przez mainstreamowe media i dlaczego Maciej Pisuk przez ponad 10 lat nie by w stanie zrealizować swojego projektu? Naszymi gośćmi będą: Radek Miszczak (POKA POKA, Hip Hop Kemp) oraz Agata Saraczyńska (Gazeta Wyborcza).

25 października, czwartek, godz. 19.45, kino Helios Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21

goście:
Radek Miszczak – urodzony we Wrocławiu aktywista muzyczny, przedsiębiorca branż kreatywnych, współautor i redaktor prowadzący książek „Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop” (2005) i „Dusza, rytm, ciało. Leksykon muzyki r&b i soul” (2008), wydawca koperty kulturalnej POKA POKA Wrocław, polski promotor międzynarodowego festiwalu Hip Hop Kemp.
Agata Saraczyńska – urodzona w 1963, dziennikarka Gazety Wyborczej, związana z działaniami w kulturze i kontrkulturze

Prowadzenie: Krzysztof Bielaszka

Dołącz do wydarzenia na facebooku.  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij