Miasto

Pokolenie przemian

Dyskusja wokół filmu "Jesteś Bogiem" z udziałem Agaty Saraczyńskiej oraz Radka Miszczaka. Prowadzenie: Krzysztof Bielaszka. 25 października, godz. 19.45 Kino Helios Nowe Horyzonty.

Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu oraz Kino Helios NH  zapraszają na spotkanie-dyskusję o “pokoleniu przemian”. Punktem wyjścia do rozmowy o ludziach urodzonych w Polsce w latach 80 będzie film Leszka Dawida Jesteś Bogiem, który opisuje historię zespołu Paktofonika. Temat staje się coraz bardziej viralny – zarówno ze względu na fabułę filmu, jak i temat Magika podchwycony przez przedstawicieli popkultury. Wszyscy, od Wojewódzkiego do Natalii Lesz, chcą zaistnieć dzięki “Jesteś Bogiem” – my zapytamy dla czego tak się dzieje? Dlaczego historia Magika i jego przyjaciół była marginalizowana przez mainstreamowe media i dlaczego Maciej Pisuk przez ponad 10 lat nie by w stanie zrealizować swojego projektu? Naszymi gośćmi będą: Radek Miszczak (POKA POKA, Hip Hop Kemp) oraz Agata Saraczyńska (Gazeta Wyborcza).

25 października, czwartek, godz. 19.45, kino Helios Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21

goście:
Radek Miszczak – urodzony we Wrocławiu aktywista muzyczny, przedsiębiorca branż kreatywnych, współautor i redaktor prowadzący książek “Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop” (2005) i “Dusza, rytm, ciało. Leksykon muzyki r&b i soul” (2008), wydawca koperty kulturalnej POKA POKA Wrocław, polski promotor międzynarodowego festiwalu Hip Hop Kemp.
Agata Saraczyńska – urodzona w 1963, dziennikarka Gazety Wyborczej, związana z działaniami w kulturze i kontrkulturze

Prowadzenie: Krzysztof Bielaszka

Dołącz do wydarzenia na facebooku.  

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać