Miasto

Klub czytelniczy KP – „Morfina” Szczepana Twardocha

Podczas styczniowego spotkania będziemy rozmawiać o książce nominowanej do Paszportu "Polityki".

Podczas styczniowego spotkania klubu czytelniczego KP będziemy rozmawiać o nominowanej do Paszportu „Polityki” książce Szczepana Twardocha „Morfina”

26 stycznia, sobota, godz. 16.00, księgokawiarnia Ukryte Miasto, ul. Noakowskiego 16 (w podwórzu kamienicy) szczegóły dojazdu: http://ukrytemiasto.com/?page_id=316

Prowadzenie: Marta Konarzewska

Kontakt: [email protected]

Grupa klubu na Facebooku: http://www.facebook.com/groups/172372206228446/?ref=ts 

O KSIĄŻCE

Konstanty Willemann, warszawiak, lecz syn niemieckiego arystokraty i spolszczonej Ślązaczki, niewiele robi sobie z patriotycznych haseł i tradycji uświęconej krwią bohaterskich żołnierzy. Jest cynikiem, łajdakiem i bon-vivantem. Niewiernym mężem i złym ojcem. Konstanty niechętnie bierze udział w kampanii wrześniowej, a po jej klęsce również wbrew sobie zostaje członkiem tajnej organizacji. Nie chce być Polakiem, nie chce być Niemcem. Pragnie jedynie zdobyć kolejną buteleczkę morfiny i żyć swoim dawnym życiem bywalca i kobieciarza. Przed historią jednak uciec się nie da.

O AUTORZE

Szczepan Twardoch – ur. 1979. Pisarz, autor m.in. powieści „Wieczny Grunwald” i zbioru opowiadań „Tak jest dobrze”. Studiował socjologię i filozofię na MISH UŚ. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku.”

RECENZJE

Jakuba Majmurka: /kultura//czytaj-dalej/kimkolwiek-jestes-panie-willeman/2012/

Agaty Bielik-Robson http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20130106/morfina-albo-psychoanaliza-polskosci

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij