Miasto

II benefit na warszawską Manifę 2013

Manifa - doroczna manifestacja organizowana w związku z Dniem Kobiet. Zofia Sadowska - lekarka, działaczka feministyczna i społeczna. Poznaj obie na beneficie Manify.

Skandal! Skandal! Sadowska robi to z Manifą!
urodziny/benefit * retro/elektro * cross/dressing

22 lutego, piątek, od godz. 20.00, 1500m2, Solec 18, wjazd 15-25 PLN

Ten romans stulecia był kwestią czasu! Dwie niepokorne pionierki: sprzed lat i współczesna. Działaczki na rzecz kobiet – kochające kobiety. Nienormatywne prowokatorki. „Szkodnik społeczny” i „feministyczny beton”. Bohaterka lesbijskiego skandalu w latach 20. i coroczna demonstracja przeciwko skandalicznym naruszeniom praw kobiet, czyli… dr Zofia Sadowska (1887-1960) i warszawska Manifa (2000-…)!

Aby uczcić ich ponadczasowy związek, z okazji urodzin Sadowskiej i na rzecz XIV warszawskiej Manify, na scenie 1500m2 od 21.00 (punktualnie!) zabłysną dla Was gwiazdy z przeszłości i supernowe. Proszę Pań, proszę Panów, proszę Osób, przed Wami…

* varieté, wodewil, kabaret!

Ze sztambucha świńtuszki. Losy, miłości i ukochane wiersze Maryi Konopnickiej – Furja (monodram kabaretowy)

Dk Dieter Van Tease, Dk Vera Cruz (dragkingowi dżentelmeni u szczytu sławy)

Dq Kim Lee (królowa dragu – 10 lat na scenie!)

Pin Up Candy (burlesque star)

* melodye, rytmy, słowa, koncerty!

Czarne Perły (jedyna taka subwersywna rewia)

Maria Konopnicka (d. Zyta Cellulit; rewolucyjny rap z posmakiem vintage)

Teraz Poliż Band (elektro/punk/eksperyment tym razem w wersji retro)

Toples (elektro/lesbopolo) i…!!!

Anna Patrini (program specjalny!)

* dancing, czyli didzejki_je!

Dj Fairyboy

Dj + Vj Ladyboy

Djane Wyrodna

* oraz

Agnieszka Dellfina (instalacja)

Pussy Project (performens): Zabawa w doktorkę: zbadaj punkt G z dr Sadowską

Agnieszka Weseli Sprawy Sadowskiej (multimedialny punkt (G)informacyjny: Sadowska, jej czasy, jej życie, jej romanse i procesy, wrogowie, przyjaciółki, znieważeni mężowie, zdeprawowane żony oraz jak to się wszystko miało do zdrowia społeczeństwa i przyszłości narodu)

* a także

Loteria: erotyczne gadżety, suweniry, wegesmaki od WegeMiasta

Dziewczyno, przyjdź jako Rudolf Valentino! Mężczyzno, bądź raz Messalką… lub Messaliną! Przebierz się za płeć przeciwną i przenieś w przeszłość. (A jeśli akurat nie masz ochoty na genderbending, to po prostu ubierz się stylowo – także w stylu elektro – ponieważ dla przebranych niespodzianki!)

www.facebook.com

www.manifa.org
www.rewolucjekobiet.blogspot.com
www.sprawysadowskiej.pl


Warszawska Manifa (2000-…), doroczna manifestacja organizowana w związku z Dniem Kobiet. Obecnie podobne inicjatywy odbywają się w całej Polsce.

Urodziny
Dr Zofia Sadowska (28.02.1887-7.03.1960), lekarka, pierwsza kobieta z rosyjskim doktoratem z medycyny, działaczka feministyczna i społeczna, przedsiębiorczyni, automobilistka, ubierająca się częściowo po męsku, postać zdecydowanie nieheteronormatywna. W 1924 roku pozwała o oszczerstwo warszawską prasę brukową, która oskarżała ją o uwodzenie pacjentek, w tym nieletnich dziewcząt oraz gwiazd rozrywki (Ordonówna, Messalka), o rozbijanie małżeństw, organizowanie w gabinecie lekarskim orgii lesbijskich z elementami sadystycznymi, prowadzenie lesbijskiego domu publicznego oraz podawanie kobietom narkotyków w celu ich uzależnienia od siebie. Śledztwo policyjne nie wykazało prawdziwości tych zarzutów. Podczas kilkuletniego „skandalu starogreckiego”, który zakończył jej karierę naukową, była nazywana „wrogiem społeczeństwa i narodu”.
strona projektu badawczego Agnieszki Weseli: www.sprawysadowskiej.pl

Impreza rozpoczyna tegoroczny wokółmanifowy festiwal Rewolucje Kobiet (22.02-10.03).

Krytyka Polityczna objęła matronat nad benefitem

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij