Kontakt z cenionymi praktykami mediów oraz warsztaty oferujące skuteczne narzędzia pracy dziennikarskiej zapewni marcowe szkolenie w Gdańsku.
Czy masz ochotę poznać kulisy pracy Agnieszki Michajłow w Radiu Gdańsk? Czego o pracy w mediach publicznych możesz się dowiedzieć w rozmowie z Piotrem Kraśką? Czy udział kobiet i mężczyzn w polskich mediach jest jednakowy? Szkolenia dla dziennikarzy i dziennikarek w Gdańsku w ramach projektu „Głos kobiet się liczy” pozwolą ci poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Przed tobą dwa dni bezcennych szkoleń – zupełnie bezpłatnie! Pomiędzy warsztatami przewidujemy kolację z udziałem gościa specjalnego. To okazja do zbudowania nowych, ważnych kontaktów!
Możesz być reporterem lub publicystą związanym z dowolną redakcją. Możesz na co dzień pracować w gazecie, radiu, telewizji lub Internecie. Wszystkie szkolenia są adresowane również do blogerów i wolnych strzelców, także do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działać skutecznie, jak się rozwijać, żeby pracować zgodnie z modelami promowanymi przez BBC czy „New York Timesa”, to szkolenie jest stworzone specjalnie dla ciebie! O najlepszych wzorcach, które możesz wykorzystać w codziennej pracy, opowiedzą m.in. Agnieszka Michajłow, Piotr Kraśko i Barbara Borowiak.
Program szkolenia:
SOBOTA, 19 marca
10:00-10.30 poranna kawa i ciastko
10.30-12.00 Piotr Kraśko – Przegląd prasy, analiza obrazu, jaki kreują media
12.00-12.15 przerwa kawowa
12.15-13.45 Magda Milewska – Warsztaty (część I) z pracy z początkującymi rozmówcami i rozmówczyniami, czyli jak stworzyć warunki ekspertce, żeby bezpiecznie czuła się przed kamerą, w rozmowie z dziennikarzem i żeby uzyskać od niej najlepszą możliwą wypowiedź
13.45-14.30 lunch
14.30-16.00 Magda Milewska- Warsztaty (część II): Czy media równają do „średniej krajowej”? Zajęcia z kreowania różnorodnej i równościowej debaty publicznej
16.00-16.15 przerwa kawowa
16.15-17.45 Agnieszka Michajłow – Metoda małych kroków czy radykalna zmiana – jak wprowadzać ekspertki do mediów
19.00 kolacja z udziałem Piotra Kraśki i rozmowa o tym, czy różnorodność służy mediom
NIEDZIELA, 20 marca
9.00-10.30 Ania Strzałkowska, Elżbieta Rutkowska – Krytyczny Przegląd Prasy – reportaże 10.30-10.45 przerwa kawowa
10.45-12.15 Barbara Borowiak – Przełam monopol, pokaż różnorodność! – W oparciu o działania podejmowane w szwedzkiej inicjatywie Equalisters, wyrównującej dysproporcje w reprezentacji kobiet w mediach (cz. 1.)
12.15-12.30 przerwa kawowa
12.30-14.00 Barbara Borowiak – Przełam monopol, pokaż różnorodność! (cz. 2)
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz zwracają koszty dojazdu i noclegu uczestnikom/czkom. Na zajęciach obowiązuje limit miejsc. Organizatorzy dokonają wyboru uczestników na podstawie ankiet zgłoszeniowych, których wypełnienie potrwa tylko kilka minut!
Nabór trwa do 2 marca.
W razie pytań prosimy o kontakt:
Julia Gierczak, tel. (+48) 58 304 75 22 (pon.-pt.: godz. 13-17),
Szkolenia odbędą się w weekend 19-20 marca w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, p. II w Gdańsku.
Spotkanie wpisuje się cykl wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Głos kobiet się liczy”. Częścią projektu jest baza Ekspertki.org przygotowana przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego we współpracy z Fundacją Kobiet Nauki, która jako pierwsza w Polsce rozpoczęła budowę bazy ekspertek.
Projekt „Głos kobiet się liczy” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Warsztaty „Czy różnorodność wzbogaca media?” przygotowano we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie.